ראש נציבות הסחר האיטלקית ג’וזפה רוסו והשף מסימיליאנו די מתאו פתחו את שבוע הקולינריה האיטלקי בישראל 

ג'וזפה רוסו, ראש נציבות הסחר האיטלקית: "למרות התקופה הקשה שעוברת על ישראל, היה חשוב לנו לקיים את האירוע בתקוה שגם האוכל הטוב, הבישול והביחד יוכלו לסמל את תרומתנו הצנועה לחזרה הדרגתית לשגרה". השף מסימיליאנו משיק טיולים קולינאריים לעיר הולדתו אברוצ'ו 

מימין: ג'וזפה רוסו, השף מסימליאנו ועמנואלה די קפואה באירוע הפתיחה. צילום: רותם להב
השף מסימליאנו. צילום: רותם להב

את אירועי שבוע הקולינריה האיטלקי המתקיימים זו השנה השמינית ברציפות בישראל ובעולם, פתחה נציבות הסחר האיטלקית  בישראל, באירוע חגיגי שהתקיים ביום ג’ השבוע בתל-אביב. האירוע  נערך בנוכחות ג’וזפה רוסו, ראש נציבות הסחר האיטלקית ועמנואלה די קפואה, מנהלת שיווק מזון ומוצרי צריכה בנציבות. לאירוע הוזמנו כחמישים איש, מובילי דעת קהל: משפיענים, בלוגרים אנשי תקשורת בישראל, אושיות וכוכבי רשת שנהנו ב”אגתה” בתל אביב.

האורחים כובדו בקוקטייל איטלקי משובח, טעימות מקולקציית הגבינות האיטלקיות וסדנת שף עם זוכה “מאסטר שף” האיטלקי, השף מסימיליאנו די מתאו, שהכין לסועדים במקום מנת פסטה פקרי א-לה נורמה, עם גבינת ריקוטה מלוחה וקינוח חגיגי קלאסי – ספולייטלה פרולה עם גבינת ריקוטה טריה מדרום איטליה.

את האירוע פתח ג’וזפה רוסו, ראש נציבות הסחר האיטלקית בישראל, שאמר לאורחים: “שבוע הקולינריה האיטלקי  נערך השנה בסימן “ארוחה איטלקית: בריאות עם טעם”. שבוע זה הצליח לבסס בעולם את מעמדו כאחד האירועים החשובים בתחום הקולינריה הנערכים בעולם לקידום המצוינות האיטלקית. מאז ומעולם היחסים המסחריים והתרבותיים בין אומות העולם שימשו כדרך למניעת קונפליקטים, לצד כלי יעיל לקידום הדיאלוג ושיתוף הפעולה בין העמים, לכן, למרות התקופה הקשה שעוברת על ישראל, היה חשוב לנו לקיים את האירוע בתקוה שגם האוכל הטוב, הבישול וה’ביחד’, יוכלו לסמל את תרומתנו הצנועה לחזרה הדרגתית לשגרה”.

בסיום האירוע חילק השף מסימיליאנו למוזמנים סלסלות מלאות במבחר גבינות איטלקיות אקסקלוסיביות המשווקות בישראל ואיחל להם חג חנוכה שמח, מלא אור ובשורות טובות וחשף לראשונה את המיזם חדש שלו – טיולים קולינאריים לאברוצו (Abruzzo) באיטליה, עיר ילדותו. אזור שאינו מוכר למרבית הישראלים המטיילים בארץ המגף.

מימין: ג’וזפה רוסו, עמנואלה די קפואה והשף מסימליאנו באירוע הפתיחה. צילום: רותם להב

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*