מה אכלו העובדים ב-2018?

נתונים שאספה חברת סיבוס בשנת 2018 חושפים את העדפותיהם הקולינריות של העובדים בישראל על סמך מאות אלפי ארוחות

מעדיפים מאכלי בשר. צילום אילוסטרציה
מעדיפים מאכלי בשר. צילום אילוסטרציה

זהו זמן מצוין לסכם את השנה שחלפה במגוון רחב של תחומים וביניהם העדפותיהם הקולינריות של העובדים בישראל לאורך השנה. הטבת ארוחת הצהריים הפכה כבר מזמן להטבה רווחת בקרב עובדים ונהנים ממנה לא רק עובדי הייטק, אלא גם עובדי הסקטורים השונים במשק, כמו עובדי המדינה ועובדים בתחום התקשורת, התעשייה והייצור. נתונים שאספה חברת סיבוס חושפים לראשונה, על סמך מאות אלפי ארוחות, את הרגלי האכילה של העובדים בישראל.

מהממצאים עולה כי סוג האוכל המועדף על ידי העובדים בישראל, בפער משמעותי, הינו המטבח הבשרי, עם 14% מכלל ההזמנות במהלך השנה. כשהמובילים בהעדפה למטבח בשרי הם העובדים בחיפה (31%), אחריהם העובדים בראשון לציון (27%) ואילו הירושלמים ממוקמים בתחתית (6% בלבד).

עוד עולה מהנתונים כי 9% מהעובדים מעדיפים לאכול סלטים וסנדוויצ’ים במהלך יום העבודה – אוכל שנחשב קליל יחסית  (כזה המאפשר להמשיך את יום העבודה אחרי ארוחת הצהריים) לעומת 2% בלבד שיעדיפו מזון מהיר. הנתון בולט יותר בקרב העובדים בתל אביב הוא ש-26% מהם יעדיפו סלטים וסנדוויצ’ים לעומת 7% בלבד מהעובדים בירושלים.

הירושלמים מובילים בהעדפה למסעדות אוכל ביתי – 62%  מהם העדיפו ב-2018 אוכל ביתי לעומת 7% מהבאר שבעים ו-1% מהעובדים בראשון לציון.

כיום סיבוס מספקת שירות ליותר מ-2,500 חברות ו-330 אלף עובדים ביותר מ-5,000 מסעדות בפריסה ארצית. החברה היא חלק מתאגיד Sodexo העולמי.

1 Comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*