שלי שמיר קינן, סמנכ”לית השיווק של קוקה-קולה, נבחרה לאשת השיווק של ספטמבר

הזכייה היא בעקבות הובלת המהלך לבני נוער "קוקה-קולה וואוו טור 2018" בקיץ, המשלב עשייה חברתית והנאה

שלי שמיר-קינן. צילום: עידו איזק
שלי שמיר-קינן. צילום: עידו איזק

ועדת השיווק של איגוד השיווק הישראלי בחרה בשלי שמיר קינן, סמנכ”לית השיווק של חברת קוקה קולה ישראל, לאשת השיווק של חודש ספטמבר 2018, בעקבות הובלת המהלך לבני נוער – “קוקה קולה וואו טור 2018” (COCACOLA WOW TOUR 2018) בקיץ, המשלב עשייה חברתית והנאה.

מנימוקי ועדת השיווק: “שלי שמיר קינן הובילה את המהלך החדשני בתולדות המותג קוקה קולה לצד הקמפיין שנלווה לו. הפעילות מהווה אבן דרך משמעותית בעשייה השיווקית של המותג. מדובר במהלך שובר מוסכמות ופרדיגמות ופורץ גבולות בכל הקשור לדרך המסורתית בתקשור מותג בסדר גודל של קוקה קולה. הצלחת המהלך הייתה מסחררת ו-2018WOW  שבר את כל השיאים ועלה על כל הציפיות. אלפי בני נוער נרתמו לפרויקט והתנדבו בשמחה בקהילה שלהם. הקמפיין יצר חיבור אותנטי שתרם לאטרקטיביות והנחשקות של המותג. גם הקהל הבוגר הגיב באהדה למהלך ההתנדבות, והמהלך זכה לשיח חיובי”.

שמיר קינן משמשת כסמנכ”לית השיווק של קוקה קולה ישראל זה כשנתיים ויש לה ותק של יותר מ-10 שנים בקבוצת החברה המרכזית לייצור משקאות קלים בע”מ. שימשה בעבר כסמנכ”לית השיווק של המותגים קרלסברג ונביעות.

בקוקה-קולה מסבירים כי החברה מגבשת תפיסה חדשה, על פיה “למותג יש תפקיד חברתי וגם קהילתי שיכול להשפיע על החברה והקהילה, בנוסף להיותו מותג המושתת על כיף והנאה”. תפיסה זו יושמה הלכה למעשה באמצעות מהלך הקיץ המרכזי לצעירים בגילאי 16-18, שמבטא את התפישה: “כשעושים טוב, מקבלים טוב בחזרה”. בחברה הוחלט בשנתיים האחרונות לפעול למען עשייה חברתית/קהילתית מהותית כפי שמצופה ונדרש ממותג משמעותי ואייקוני. היעד הוא להיות לא רק מותג הנוכח בקהילה, אלא מותג הפועל למען הקהילה. ברוח זו קרם עור וגידים מהלך הדגל של המותג בקרב הצעירים. האתגר הגדול היה להוביל שינוי בשני רבדים: שינוי במובן החברתי – לשים בפרונט את ההתנדבות והעשייה החברתית, כך שהפעילות תהיה משמעותית ובעצימות גבוהה. שינוי תפיסתי – לשמור על אטרקטיביות ונחשקות גבוהה בקרב בני הנוער ובתוך כך להניע אותם לעשייה משמעותית תוך יצירת משוואה חדשה: כשעושים טוב ומקבלים טוב, תחת התובנה כי ההנאה מתעצמת ומקבלת משמעות אמיתית כאשר עושים משהו משמעותי לטובת האחר והקהילה.

הקונספט, מציינים בחברה: משתתפים ויכולים לזכות בפרס הגדול – wow tour בו נבחרת של צעירים יוצאת למסע חוויות בארה”ב. בעוד כל המשתתפים זוכים לקחת חלק באירוע קיץ גדול של קוקה קולה, ערב של הופעות מוסיקה עם אמנים בינלאומיים. לראשונה, מהות הפעילות אשר הובילה את המהלך הן במנגנון עצמו והן בתקשורתית השיווקית הייתה המרכיב החברתי-התנדבותי. תוצאות הפעילות מדברות בעד עצמן: 38 אלף בני נוער נרשמו לפעילות, 24,655 בני נוער התנדבו, 107,053 שעות התנדבות בכ-50 אלף משימות.

 

 

 

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*