שחף שבתאי מונה לתפקיד השף הראשי של אל על

שבתאי, השף הראשי של מסעדת ניטן תאי, רשת מסעדות באירופה ואסיה ובעל כוכב מישלן BIB, יוביל מעתה את תחום הקולינריה באל על ויהיה אחראי על התפריטים בכל מחלקות השירות

שחף שבתאי. צילום: פיני סילוק
השף שחף שבתאי. צילום: פיני סילוק

שחף שבתאי, השף הראשי של מסעדת ניטן תאי, רשת מסעדות מצליחה באירופה ואסיה, נבחר להוביל את תחום הקולינריה באל על ויהיה אחראי על התפריטים בכל מחלקות השירות במטוסי החברה. על הבחירה הודיעה מירה פיזיצקי, ראש אגף שירות בטיסה באל על.

בימים אלה מגבשים שבתאי והצוות שלו אסטרטגיה קולינרית חדשה לאל על, לצד תפריטים חדשים לכל מחלקות השירות במטוסי החברה, אשר יוצגו בקרוב. התפריטים החדשים יכללו שימוש במגוון רחב של חומרי גלם איכותיים וטכניקות בישול מתקדמות.

שבתאי, יליד קיבוץ עמיעד ולוחם שייטת בעברו, נחשב לאחד מהשפים הישראלים הבכירים והמצליחים ביותר עם ניסיון מרשים. לאורך השנים הוא זכה בפרסים רבים ומכובדים, שמיצבו אותו כאחד מהשפים הישראלים המצליחים ביותר. הישגו הגדול הוא פתיחתה של המסעדה המצליחה סה-סה-זו שבפראג, שזיכתה אותו בפרסים רבים, ביניהם תואר שף השנה בצ’כיה ואף בהכרה האולטימטיבית של כוכב במדריך מישלן BIB.

אמיר רוגובסקי, סמנכ”ל שירות ולקוחות באל על: “הבחירה בשחף שבתאי נעשתה כחלק ממהלך אסטרטגי לשיפור השירות והמוצר במטוסים. שבתאי הוא אחד השפים המובילים בישראל ואנו שמחים מאוד על הצטרפותו למערך השירות של אל על. אנו בטוחים כי ניסיונו העשיר וכשרונו ישדרגו את החוויה הקולינרית המוגשת לנוסעי אל על”.

מירה פיזיצקי: “הבחירה בשף שבתאי מביאה איתה בשורה קולינרית אמתית ללקוחותינו בכל מחלקות השירות. השילוב של הישראליות השורשית, יחד עם הניסיון והטעמים הבינלאומיים של שבתאי, יביאו עימם חדשנות מפתיעה לחוויית טיסה”.

שחף שבתאי: “אני נרגש להצטרף למשפחת אל על ומודה על ההזדמנות והאתגר הגדול שניתנו לי. כישראלי גאה, זהו כבוד עבורי לחבור לחברת התעופה הלאומית של ישראל ולאחד המותגים המובילים של מדינתנו.  אני מתרגש לקראת ההזדמנות לבשל ולחדש עבור מי שטס לישראל וממנה ומכין המון הפתעות קולינריות וטעימות ללקוחות החברה”.

 

אודות שחף שבתאי

שבתאי החל את דרכו המקצועית בבית הספר לבישול המוכר פרונדי שבפריז, התמחה במספר מסעדות נחשבות בצרפת ומשם המשיך למסעדת אודיאון בניו יורק. לאחר מכן שבתאי הקים בית ספר פרטי לבישול בבנגקוק ושם הוא התאהב במטבח האסיאתי והטמיע רבים מטעמיו ומטכניקות הבישול הנהוגות בו, בסגנון עבודתו במטבח.

לאחר מכן, שבתאי עבד כשף-יועץ עבור חברת Qli, שבבעלותה בתי מלון ובתי קזינו ברחבי העולם, במסגרת זאת הוא הקים מסעדות במקומות שונים עבור הרשת – מסעדות של מטבחים אסיאתיים, עם דגש על וייטנאם, אינדונזיה וסינגפור ושילוב עם טכניקות צרפתיות.

בשנת 2014, שבתאי השתתף בפרויקט DOOR 19 במוסקבה שבו השתתפו חמישים השפים הטובים בעולם שנבחרו על ידי סן פלגרינו.

בשנת 2016, שבתאי חבר לנעמי הורביץ ממסעדת ניטן תאי, בכדי לבנות קו קולינרי ומיתוגי חדש, כחלק מתהליך הפיכתה של המסעדה לרשת מסעדות אסייתית בינלאומית.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*