משק אחיה משיק מהדורה מיוחדת של “שמן זית ראשית המסיק”

שמן צעיר בעל גוונים, טעמים וארומות מודגשים, המאפיינים את תחילת המסיק כאשר הטעמים וערכי הבריאות הם בשיאם

שמן זית ראשית המסיק של משק אחיה. צילום יוסי מור
שמן ראשית המסיק, משק אחיה. צילום: יוסי מור

יצרנית שמן הזית הישראלי משק אחיה, המתמחה בייצור שמן זית הנחשב לשמן הזית מהטובים בישראל, משיקה שמן זית ייחודי ומשובח – שמן ראשית המסיק. השמן עשיר הארומה והטעם, הינו שמן זית כתית מעולה בכבישה קרה, ובחומציות מירבית של עד 0.5%. השמן מופק מהתוצרת החקלאית של ראשית העונה ונחשב לשמן הזית הטרי בשנה, בעל ערכים תזונתיים גבוהים במיוחד. שמן הזית ראשית המסיק של משק אחיה יימכר במהדורה מיוחדת עד לסוף השנה וישווק בבקבוק 750 מ”ל ברשתות המזון ובאתר האינטרנט של החברה.

ראשית המסיק היא תקופה מיוחדת בשנה, בה עצי הזית עמוסי פרי וממתינים בדריכות למוסקים ולשיאה של ההתרחשות החקלאית. בית הבד של משק אחיה, הנחשב לאחד מ-20 מבתי הבד המובילים בעולם לייצור שמן זית, מקבל מן החקלאים את זני הזיתים הראשונים שמבשילים ומהם מייצרים את שמן הזית המשובח ביותר לצריכה שנתית. שמן הזית שמופק בראשית המסיק של כל זן תמיד יהיה עם ארומות טריות וטעמים עזים ומודגשים. כדאי להתענג על בקבוקי השמן הללו ולנצור את הטעם החזק שלהם בזיכרון החושי, עד לשנה הבאה.

לדברי רועי כרמי, מנהל השיווק והמכירות של משק אחיה ומומחה לשמן זית ישראלי, “מטעי הזיתים של משק אחיה נמצאים בעמק שילה, ואיכות השמן המופק מושפעת מחבל הארץ הייחודי הזה. אנו ממשיכים את המסורת העברית בארץ ישראל ומגדלים באהבה ובמסירות מאות דונמים של עצי זית מזנים שונים ודוגלים בעבודה חקלאית מודרנית. בית הבד שלנו ממוקם קרוב מאוד למטעי הזיתים, ואנו משנעים אליו את הזיתים הטריים שנמסקו זה עתה, בקלות ובמהירות. לכן, הם לא מספיקים להתחמצן, וכך מתקבל שמן בעל רמת חמיצות נמוכה. מתחילת נובמבר עד ינואר מופקת במשק סדרה מצטיינת שנקראת ‘ראשית המסיק’, כהוקרה על החגיגה החקלאית המסורתית. השמן הראשוני הזה, שמופק בבית הבד, ניחן בסגולות בריאותיות יוצאות דופן, ארומות חזקות וטעמים דומיננטיים”.

משק אחיה הוא מותג בוטיק המייצר ומשווק שמן זית, יין, זיתים, טחינה ודבש. המשק הוא חברה חקלאית בת עשרים שנה שמגדלת עצי זית וכרמים, מפעילה בית בד מודרני לייצור שמן זית.

כשר מהדרין לשכת הרבנות האזורית מטה בנימין ובהשגחת הבד”ץ חוג חתם סופר.

מחיר: כ-39-45 שקל לבקבוק 750 מ”ל.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*