משומשו משיקה חמאה טבעונית – ממרח בטעם חמאה מופחת שומן

ממרח במרקם קטיפתי,  ללא חלב, ללא חומרים משמרים וללא חשש מאלרגנים, מכיל פחות מחצי מכמות השומן וכמות הקלוריות ביחס למוצרים מקבילים בשוק ואף ביחס לחמאה רגילה

ממרח בטעם חמאה, של משומשו. צילום: Sell360pro

מותג הגבינות הטבעוניות משומשו משיק ממרח טבעוני בפיתוח ראשון מסוגו: ממרח בטעם חמאה, מופחת שומן, על בסיס שמן קוקוס. החמאה הטבעונית עשויה מרכיבים צמחיים בלבד, ללא חלב, ללא כולסטרול, ללא סויה וללא חומרים משמרים. רמת השומן בממרח היא כמחצית מרמת השומן בממרחי חמאה וחמאות רגילות והטעם מצוין. ממרח החמאה מכיל כמות גבוהה של סידן והוא ללא שומן טראנס וללא חשש מאלרגניים. בעוד שכל מוצרי החמאה מכילים 70% שומן ויותר, ממרח החמאה של משומשו מכיל רק 35% שומן וכן כמחצית מכמות הקלוריות ביחס למוצרים מקבילים בשוק, כולל ביחס לחמאה רגילה. החמאה מתאימה לשימוש בכריכים, בטוסטים, לשילוב  בארוחת בוקר וערב, ואף מתאימה לשימוש בבישול ואפייה, בשלל מתכונים מתוקים ומלוחים.

מסבירה יעל דרור, דיאטנית קלינית ופיזיולוגית M.Sc: “שילוב חמאה בתפריט מרגיש לאנשים רבים כמו ‘חטא’. הם נהנים מהטעם אבל לא מרגישים בנוח עם הערכים התזונתיים. הסיבה היא אחוז השומן הגבוה בחמאה – יותר מ- 90% – עם כמות גבוהה של חומצות שומן רוויות שמקורן מן החלב. מדובר במקור בעייתי של שומן רווי ומחקרים לאורך השנים אף הראו קשר בינו לבין עלייה בסיכון למחלות לב וכלי דם. לכן, אנשים רבים מוותרים על ההנאה שבשילוב החמאה בתפריט היומי. החידוש של חברת משומשו יכול לתת את המענה הנכון לשמירה על תפריט בריא, בלי לוותר על הטעם של החמאה מדי פעם. מדובר בממרח בטעם חמאה שהוא טבעוני לחלוטין ובעל ערכים תזונתיים טובים יותר מכל תחליפי החמאה המוכרים כיום בשוק”.

לדבריה, מקור השומן בממרח בטעם חמאה של חברת משומשו הוא שמן קוקוס, שנחשב לשומן רווי צמחי התורם לבריאות. הממרח מכיל את אחוז השומן הנמוך באופן מובהק ביחס לחמאה ואף ביחס לממרחים אחרים בטעם חמאה המצויים כיום בשוק. המוצר ללא תוספת סוכר ועם כמות פחמימות נמוכה מאוד (3.5 גרם ב-100 גרם). כמו כן יש תוספת של סיבים תזונתיים.

הממרח איננו מקבל מדבקה אדומה של כמות גבוהה של נתרן. יתרון נוסף של הממרח הוא כמות גבוהה של סידן, ב-100 גרם מוצר יש יותר מ-70% מכמות הסידן היומית המומלצת לאדם בוגר.

ממרח בטעם חמאה על בסיס שמן קוקוס מצטרף אל סדרת הממרחים הטבעונית בסגנון גבינות שמנת של משומשו, הכוללת ממרח בטעם טבעי, ממרח עם זיתים וממרח עם שום שמיר על בסיס רכיבי קוקוס, עם 9% שומן, ובנוסף ממרח בסגנון קלאסי עם 25% שומן. לאחרונה השיקה החברה לאבנה טבעונית על בסיס רכיבי קוקוס, גבינה העשויה מרכיבים צמחיים בלבד, מכילה סידן וסיבים תזונתיים, אינה מכילה לקטוז, כולסטרול, ללא סויה, ללא שומן טרנס וללא חומרים משמרים. בנוסף, משווקת משומשו צהובות טבעוניות, מגורדת לפיצה ואפייה, מלוחה, מלוחה עם עשבי תיבול, פרמז’ן טבעוני ועוד.

כשר פרווה בהשגחת הבד”ץ העדה החרדית ירושלים.

מחיר: כ-13.90 שקל לאריזת 150 גרם.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*