מפעל חדש למוצרים ללא גלוטן הוקם בשדות נגב

המפעל שהוקם בעלות של 20 מיליון שקל, ייצר לחמים, פיתות, עוגות, דגני בוקר, מאפים, קמחים ומוצרים קפואים לאפייה ללא גלוטן תחת מותג Refresh. נחתמו הסכמי סחר עם חקלאי הדרום לרכישת חומרי גלם והמפעל עתיד להעסיק עשרות עובדים תושבי נתיבות והאזור

המפעל החדש של נטורל קייקס בנתיבות. צילום: image art studio
המפעל החדש של נטורל קייקס בנתיבות. צילום: image art studio

יצרנית המוצרים ללא גלוטן נטורל קייקס, בבעלות רפאל חדד, המתמחה בייצור ושיווק מוצרים ללא גלוטן בהם עוגות, מאפים, קמחים ומאפים קפואים, מקימה מפעל חדש לייצור מוצרים ללא גלוטן בשדות נגב, סמוך לנתיבות. המפעל, אשר הוקם בהשקעה של 20 מיליון שקל, משתרע על שטח של 5,000 מ”ר ובמבנה של כ-2,500 מ”ר וכולל קווי ייצור למוצרים יבשים, מאפים, תערובות ומוצרי מאפה קפואים. המפעל יעסיק כ-100 עובדים, תושבי נתיבות והסביבה, ויפעל תחת התקנים המחמירים ביותר לבטיחות מזון.

קמח רב תכליתי ללא גלוטן ריפרש
קמח רב תכליתי ללא גלוטן Refresh

בתוך כך משיקה החברה מותג חדש Refresh שיחליף את השם נטורל קייקס בכל קטגוריות המוצרים. תחת המותג החדש ישווקו מוצרים ללא גלוטן במחיר שווה לכל נפש, כחלק ממענה צרכני לשוק הנמצא בצמיחה מתמדת. בנוסף, תושק גם קטגוריה חדשה של דגני בוקר, בה ישווקו בשלב הראשון שני מוצרים חדשים: דגני בוקר ללא גלוטן במילוי קרם שוקולד ודגנים ללא גלוטן במילוי קרם נוגט. כל המוצרים יישאו סימון מיוחד ללא גלוטן כרשום בחוק ויהיו מותרים גם לצליאקים.

המפעל החדש מביא בשורה גם לחקלאי הדרום. החברה חתמה על הסכמי סחר עם מגדלים ותרכוש מהם חומרי גלם של תוצרת חקלאית לייצור מוצריה. הפצת המוצרים תיעשה על ידי חברת ליב, המתמחה בשוק מוצרי הבריאות.

לדברי מיכאל חדד, מנכ”ל Refresh, “מדובר בצעד משמעותי ביותר לקראת צמיחה צפויה בשנים הקרובות. החברה שמה לה מטרה לחזור ולהפוך למובילה בתחום המוצרים ללא גלוטן, תוך שיפור מתמיד של איכות המוצרים וניראותם. כמו כן ולא פחות חשוב, עם המעבר לאוטומציה כמעט מלאה, להנגיש את המוצרים לכלל האוכלוסייה וזאת באמצעות מחירים שווים לכל נפש”. לדבריו, בפתח תקוה נעשתה מרבית העבודה ביד, ואילו בשדות נגב מרבית העבודה נעשית בקווים רציפים. “ניתן לומר בוודאות כמעט מוחלטת שהמעבר הוא מאתגר מכל הבחינות, ומהווה פריצת דרך חשובה לשנים הבאות. כמו כן, גיוס של צוות עובדים מיומן בתחום הפיתוח והאיכות אמור להביא לתוצאות המיוחלות הן בטעמי המוצרים השונים, והן בעמידה בסטנדרטים בינלאומיים”.

נמסר כי המפעל החדש פועל תחת סטנדרטים בינלאומיים לאיכות ובטיחות מזון ומפוקח על ידי גורמי פיקוח ממשלתיים (משרד הבריאות) ועל ידי מכוני בקרה והתעדה מובילים בתחום הללא גלוטן. למפעל מחלקת איכות ובטיחות מזון סביב השעון, שתפקידה לוודא כי תהליכי יצור המזון מבוצעים תחת תנאי יצור נאותים.

חברת נטורל קייקס פועלת משנת 2003 בשוק ללא גלוטן. מוצר הדגל שלה הוא בצק העלים ללא גלוטן. החברה החלה את דרכה במפעל קטן בפתח תקוה ועם השנים עברה למבנים גדולים יותר אשר התאימו לגידול אשר נתבקש. את האחרון שבהם חנך שר האוצר, משה כחלון.

1 Comment

  1. שלום ומועדים לשמחה. קניתי בצק עלים ללא גלוטן. כאשר ניסיתי לרדד אותו הוא התפרק ולא הצלחתי לקפל אותו כדי להכניס את המילוי. האם אתם יכולים להסביר לי אם עשיתי נכון או שיש שיטה אחרת כדילרדד את הבצק עלים ללא גלוטן.
    תודה מראש
    ג’יזל טוביאנה

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*