מסצנת ההוט קוטור בפריז לשולחן הסדר: יקב אפוד מציג יינות לחג

לפני יותר מ-20 שנה עשה דוד סוויסה הסבה מעולמות האופנה לייננות ויסד את יקב אפוד. לקראת החג מציג היקב שלושה בלנדים ייחודיים

יקב אפוד. צילום: יח"צ
יקב אפוד. צילום: יח"צ
יקב אפוד - אביתר. צילומים: יח"צ
יקב אפוד – אביתר. צילומים: יח”צ

בעוד שייננים רבים מגיעים מעולם החקלאות, דויד סוויסה הספיק להשאיר חותם עמוק על סצנת ההוט קוטור הפריזאית, כששימש במשך שנים יד ימינם של מעצבי יוקרה דוגמת קנזו Kenzo ו-Corneliani. לפני יותר מ-20 שנה עבר לתחום הייננות והקים בחבל בורדו בצרפת יקב שייצר יינות יוקרתיים עבור האליטות היהודיות מרחבי העולם – משוויץ ועד פנמה. בשנת 2013 יצא למסע חובק עולם למציאת אדמות עם ענבים בטעמים וניחוחות חדשים, עד שהגיע לישראל.

כאן גילה סוויסה טרואר מגוון שיוצר עושר של טעמים, והחליט להקים בכפר רות יקב בוטיק בשם אפוד. שמו של היקב מרמז הן על בגדו של הכהן הגדול בבית המקדש, ובכך מדגיש את היחס הקדוש כמעט ליין ובו זמנית רומז על עיסוק העבר של סוויסה. היקב משלב בין ייצור מוקפד, מכשור מתקדם וטכניקות עדינות ברמה הצרפתית, לבין הטעמים, הצבעים והארומות שמאפיינים את זני הענבים הישראליים – מאלו שגדלים בקצה של מדבר יהודה ועד רמת הגולן. היינות היוקרתיים אהודים לא רק על הקהל הישראלי, וזוכים לתהודה גם באירופה, אסיה ואמריקה הצפונית.

לקראת החג, היקב היוקרתי מציג שלושה בלנדים ייחודיים, אשר מענגים בכל לגימה לבד, ומעשירים ומעצימים את המטעמים שעל השולחן כשהם מוגשים כליווי לסעודה.

אביתר – היין היוקרתי והמשובח ביותר שמציע היקב, וקרוי על שמו של הכהן הגדול בתקופת דוד המלך. היין מופק מענבים ממשפחת בורדו – 50% מהזן האצילי קברנה סוביניון ו-50% מהענב הארומטי פטי ורדו. הבלנד הייחודי של הטרוארים של כרמים ברמת הגולן, בגליל העליון ובבנימינה בא לידי ביטוי ביין האצילי. היין יושן במשך 18 חודשים בחביות חדשות מעץ אלון מיער אלייה (Allier) שבצרפת, ומאופיין בצבע אודם, טעם טהור ועשיר וסיומת פירותית. הטעם הדומיננטי הוא של ענבי הפטי ורדו הבשלים, שמתאזן בזכות המרקם הקטיפתי של היין.

היין מתאים לבשרים, כמו בשר ציד, וכן לגבינות מיושנות.

מחיר – 284 שקל

יקב אפוד - סדרת רגש
יקב אפוד – סדרת רגש

רגש – היין עשוי מענבים מהזן האצילי קברנה סוביניון, אשר נבחרו בקפידה מכרמים בגליל העליון, רמת הגולן ובנימינה, על מנת להגיע למרקם האלגנטי ביותר. היין ייחודי בזכות הטאנינים העשירים שלו, ותחושת הרעננות המאפיינת אותו, בזכות איזון מושלם בין טקסטורה לפירותיות מתפרצת ופלפליות מעודנת. הטעם הארוך, העגול והמורכב של היין נוצר גם בזכות 16 חודשי יישון בחבית חדשה מעץ אלון משובח מיער אלייה (Allier) שבצרפת.

היין מתאים לליווי מנות גריל ותבשילי עוף ובשר.

מחיר – 130 שקל

טל רוזה של יקב אפוד
טל רוזה של יקב אפוד

טל רוזה – בלנד מענג ואלגנטי של ענבי קברנה סוביניון (90%) וסוביניון בלאן (10%), שיוצר בטכניקות האופייניות ליקבים בדרום צרפת, תוך התאמה לטרואר הישראלי הייחודי. הגוון הוורוד העדין והמלכותי של היין תואם לטעם הפירותי המתפרץ ולמרקם הקטיפתי יוצא הדופן.

להגיש צונן.

מחיר – 95 שקל

 

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*