מיט-טק רוכשת את חלוצת השומן המתורבת Peace Of Meat הבלגית

העסקה צפויה להיסגר בשבועות הקרובים. מוצרים ראשונים צפויים כבר ב-2022

למטה מימין: עמרי שיינין מייסד שותף ומשנה למנכ"ל מיט טק, דירק פון היינרישהורסט מייסד משותף ב- Peace Of Meat. למעלה מימין: דייויד ברנדס מייסד משותף ב-Peace Of Meat, גיא חפר סמנכ"ל הכספים של מיט טק. צילום: יח"צ

מיט-טק מנס ציונה, חברה בינלאומית לייצור מוצרי בשר מתורבת למאכל, המפתחת מוצרי מזון מבוססי טכנולוגיית הדפסה דיגיטלית תלת ממדית, דיווחה השבוע על חתימת הסכם לרכישת כלל הון המניות (100%) של חברת Peace Of Meat הבלגית, חלוצת ייצור בתחום מוצרי עוף מתורבת, תמורת 15 מיליון אירו במזומן ומניות רגילות של מיט-טק. במיט-טק מאמינים כי החברה תוכל למנף את הטכנולוגיות של Peace of Meat, ובכלל זה באמצעות מוצרי מזון היברידיים, לכדי כניסה מהירה לשוק, בעוד מיט-טק מפתחת תהליך תעשייתי לגידול והפקת נתחי בשר אמיתי, ללא פגיעה בבעלי חיים, באמצעות טכנולוגיית הדפסה דיגיטלית תלת ממדית. העסקה צפויה להיסגר בשבועות הקרובים, בהתאם לתנאי מתלה מקובלים.

Peace of Meat פיתחה טכנולוגיה ייחודית לייצור שומנים מן החי מעוף וברווז, באמצעות ריבוי בביו-ריאקטורים, המבוססת על תאי גזע, וזאת ללא פגיעה בבעלי חיים. יישום הטכנולוגיה הראשון צפוי במוצרי מזון היברידיים, המשלבים חלבון מן הצומח עם שומן מתורבת מן החי, במטרה לספק לתחליפי בשר תכונות של “בשרניות” (טעם ומרקם) הקרובה יותר למוצרי בשר מסורתיים. כן בוצעו מספר בדיקות טעימה להדגמת הפוטנציאל של השומן המתורבת שפיתחה לשדרוג טעמם של מוצרים מבוססי חלבון מן הצומח.

בהתאם להסכם הרכישה, מיט-טק תשלם מחצית מהתמורה בתשלום מיידי והיתרה תשולם בכפוף לעמידת Peace of Meat  באבני דרך טכנולוגיות שנקבעו על פני תקופה של כשנתיים. סוכם, כי שדרת הניהול שלPeace of Meat  תמשיך לכהן בתפקידה כדי להוביל את תהליך הפיתוח.

החברה הגדירה תוכנית אסטרטגית להרחבת הפיתוח של הבשר המתורבת לסוגי חיות נוספים וכן לחדור לשוק בזמן קצר ככל האפשר, וכך לממש את הפוטנציאל הגדול שבשוק. החברה מעריכה כי המוצרים ההיברידיים הראשונים המבוססים על הטכנולוגיית Peace Of Meat יתחילו להיכנס לשוק כבר בשנת 2022. מעבר למוצרים היברידיים, השומן המתורבת צפוי להוות רכיב במוצרים נוספים (לא בהכרח אכילים) המכילים שומן, ורכיב משולב בטכנולוגיית ההדפסה של החברה כדי לייצר רקמה מודפסת.

שרון פימה, מנכ”ל מיט-טק : “הטכנולוגיה החדשנית של מיט-טק לייצור בשר באמצעות הדפסה תלת-ממדית זוכה להכרה בינלאומית הולכת וגוברת. בעזרת אסטרטגיית הרכישות שלנו, אנו מאמינים כי נוכל להפוך את מיט-טק למרכז עולמי מוביל ובית לפתרונות מזון חדשניים ופורצי דרך המבוססים על תאי גזע, אשר הינם בריאים וידידותיים לסביבה. שילוב ההון האנושי והטכנולוגיה של Peace of Meat מקדמת אותנו משמעותית בכיוון זה. אני שמח ששני צוותי ההנהלה חולקים חזון ואסטרטגיה משותפים ויכולים לאחד כוחות כדי לקדם פיתוח מוצרי מזון מתורבתים עם פוטנציאל ליצור חלופות אמיתיות בשוק הבשר העולמי”.

דייויד ברנדס ודירק פון היינרישהורסט מייסדים משותפים של חברת Peace Of Meat: “בתעשייה הפועלת לקיום עולם אדיב ובר-קיימא יותר, איחוד הכוחות הופך אותנו לחזקים יותר. Peace of Meat פיתחה מערכת משמעותית לייצור ביומסה מתורבתת שניתן לפתח לכדי ייצור תעשייתי, וביחד עם מיט-טק אנו מתכוונים להאיץ את פיתוח המוצר לקראת מסחור. בעוד שפעילות הליבה של Peace of Meat נותרה ממוקדת בייצור שומן טעים ומתורבת כרכיב B2B לתחליפי בשר, אנו רואים הזדמנות אדירה בבנייה משותפת של מיזם פוד-טק מוביל עם מיט-טק, המבוסס על פלטפורמת תאים. כיזמים, אנו נרגשים מרכישה זו מכיוון שהיא מהווה דרך חדשנית לבניית והצמחת חברה, תוך הגדלה משמעותית של הסיכויים להשקת המוצר שלנו בשוק”.

Peace of Meat הוקמה בבלגיה בשנת 2019 ומפתחת שומן עוף מתורבת ישירות מתאי בעלי חיים ללא צורך בגידולם או הריגתם. החברה מאמינה כי לטכנולוגיה החדשנית שלה יש פוטנציאל לתמוך בתהליך תעשייתי והתקשרה במספר שותפויות מדעיות ומסחריות בתהליך ההתמקמות כספק B2B עתידי, כדי לכסות את כל שרשרת הערך, ולהאיץ תהליכי מחקר וייצור, וביצעה בדיקות טעימה עבור מוצרים היברידיים אותה היא פיתחה.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*