היינות הלבנים המומלצים לשבועות של יקב היוצר

היינות מתאפיינים בטעם נגיש ובמגוון זנים הקולעים לטווח רחב של קהלים ואוהבי יין

גוורצטרמינר מסדרת וירטואוזו של יקב היוצר
גוורצטרמינר מסדרת וירטואוזו של יקב היוצר

טעמם הנגיש של יינות יקב היוצר המופצים בעולם ומגוון הזנים קולעים לטווח רחב של קהלים ואוהבי יין. זהו יקב ותיק מהגדולים בישראל, שנוצר משיתוף פעולה בין משפחת שור, משפחת הייננים הוותיקה בארץ, המייצרת יין החל משנת 1847, לבין פיליפ ליכטנשטיין, יינן צרפתי בעל שם עולמי שעלה לישראל עם החלום לייצר כאן יין איכותי.

להלן הצעות ליינות לבנים מבית יקב היוצר לחג השבועות:

סוביניון בלאן מסדרת בראשית (Genesis) יקב היוצר

סוביניון בלנש מסדרת בראשית של יקב היוצר. צילום: איל קרן

תחילתה של יצירת בראשית נעוצה באופן גידולם הייחודי של הכרמים המספק ליינן את חומרי הגלם הראויים ביותר. התהליך ממשיך בבציר לילה עם ניחוח אגלי הטל העוטף את האשכולות. בתהליך ההתיישנות של היין, הענבים נשארים במגע עם הקליפות לשבוע בלבד, במטרה להביא יינות נגישים ובשלים יותר.

סובניון בלאן מסדרת בראשית הינו יין פריך ורענן שמקורו בכרמי כפר תבור. עשיר בניחוחות עשבוניים האופייניים לזן ממערב צרפת. מכיל 12% כהל.

מחיר: 39.9 שקל.

מוסקטו יקב היוצר

יין לבן מתוק, המוסקטו הוא יין לבן עם טעם מתקתק, קליל, ריחני ורענן. היין מיוצר באזור Lazio במרכז איטליה, מזן מקומי של ענבי מוסקטו לבנים הגדל לאורך חופי Ulysses שבדרום Lazio . זן ענבי המוסקטו שייך לאחד מזני הענבים הוותיקים ביותר בעולם ויש הסבורים שבמקור מוצאו במזרח התיכון, והוא שימש לעשיית יין עוד בימי יוון הקדומה. לשם בחירת הכרמים שיביאו לידי ביטוי את חזונו, ערך היינן באופן אישי את החיפושים באיטליה, ואיתר בין רומא לנפולי את הכרמים המתאימים במדויק ליצירת המוסקטו המבעבע.

מחיר: 39.9 שקל.

גוורצטרמינר יקב היוצר מסדרת VIRTUOSO

וירטואוזו גוורצטרמינר של יקב היוצר. צילום: איל קרן

סדרת Virtuoso עוצבה בקפידה ובייחודיות רבה, וההשראה לעיצובה מגיעה מעולמות כלי הנגינה, עם בקבוק בעל צורה ייחודית המיובא ממפעל בוטיק לזכוכית. גוורצטרמינר יקב היוצר מסדרת VIRTUOSO  הינו יין מעודן ורענן, מענבי הזן הארומטי גוורצטרמינר הגדלים בצפון הנגב. בעל ניחוחות של פירות אקזוטיים, פרחים לבנים ותבלינים. מכיל 11.5% כהל.

מחיר: 49.9 שקל.

לגאטו שרדונה, יקב היוצר

סדרת הפרימיום מטופלת בצורה אישית במהלך כל השנה על ידי היינן ומבוססת על מספר זנים מובחרים ומגוונים. הסדרה בנויה משילוב של שני בצירים נפרדים,  על מנת ליצור הרמוניה מדויקת של טעמים שיתארו את חזונו של היוצר.  יין מלא וארוך בניחוח פירות טרופיים ווניל. מופק מענבי שרדונה הגדלים בשילו בשומרון. מכיל 13% כהל.

מחיר: 60 שקל.

ויונייה מסדרת ליריקה, יקב היוצר

סדרת ליריקה של יקב היוצר. ויוניה. צילום: אייל קרן

סדרת LYRICA עטורת הפרסים יינות הסדרה נוצרו ממבחר זני ענבים שמוצאם באגן הים התיכון, הנפוצים בעיקר בדרום צרפת, איטליה וספרד, ומתאימים יותר מכל לאקלים בישראל. הענבים מגיעים מכרמים באזור הכרמל וסביבת הר תבור.  דגש רב הושם על גידול אופטימלי בכרם, שיאפשר להגיע לבשלות מלאה תוך שמירה על פירותיות רעננה ככל האפשר. יין מלא ועשיר עם ניחוחות של פירות לבנים, וניל ואפרסק. התיישן בחביות עץ אלון במשך חמישה חודשים. מקורו של הויונייה מהר ברכה שבשומרון.

מכיל 13% כהל.

מחיר: 90 שקל.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*