כתב אישום על הפקעת מחיר של שמנת מתוקה הוגש נגד הבעלים של בית עסק לממכר מזון בר”ג

על פי כתב האישום, נערכה ביקורת בבית העסק של הנאשם על ידי שני מפקחים מטעם המפקח על המחירים ובמהלך הביקורת מכר להם הנאשם את המצרך, במחיר העולה על המחיר המרבי שנקבע לו במסגרת צו הפיקוח. תגובת בעל העסק: בטבלת המחירים של משרד הכלכלה מופיעה רק שמנת מתוקה 250 מ"ל - לא הפקעתי בזדון שום מוצר

שמנת מתוקה להקצפה - מוצר מפוקח

כתב אישום על הפקעת מחיר של שמנת מתוקה להקצפה 38% שומן הוגש כנגד הבעלים של בית עסק לממכר מזון בשם בזיל הזול ברחוב אהליאב בר”ג.

באישום שהוגש לבית משפט השלום בתל אביב נאמר כי באחד הימים בסוף חודש ינואר, נערכה ביקורת בבית העסק של הנאשם על ידי שני מפקחים מוסמכים מטעם המפקח על המחירים במשרד הכלכלה והתעשייה, וזאת לצורך בחינת הפקעות מחירים של מצרכי מזון בפיקוח, על פי חוק פיקוח על מחירי מצרכים ושירותים.

במהלך הביקורת מכר הנאשם למפקחים את המצרך, שמנת מתוקה להקצפה 38% שומן 500 מ”ל, במחיר העולה על המחיר המרבי שנקבע לו במסגרת צו הפיקוח בכל הנוגע למוצרי חלב. המצרך האמור נמכר למפקחים במחיר של 15.90 שקל בעוד מחירו הקובע הינו 12.94 שקל, דהיינו באחוזי הפקעה של 22.87%.

האישום המיוחס לנאשם בכתב האישום הינו מכירת מצרכים במהלך העסק במחיר העולה על המחיר הקובע, בניגוד לחוק ולצו הפיקוח על מחירי מצרכים ושירותים (מחירים מרביים למוצרי חלב).

תגובת בעל העסק, אביגדור חביב בזיל הזול: “לא רק שהם בדקו כ-15 מוצרים ואפילו בשמנת חמוצה מכרנו מתחת למחיר. ידעתי שהם מביקורת. אם חשבתי ששמנת מתוקה 500 מ”ל בפיקוח, כמובן שלא הייתי מוכר להם במחיר אחר, אבל בטבלת המחירים של משרד הכלכלה מופיעה רק שמנת מתוקה 250 מ”ל ואני צריך לנחש שגם 500 מ”ל בפיקוח?

“שמנת חמוצה  נמכרת אצלנו בפי 300% יותר מאשר שמנת מתוקה 500 מ”ל סתם מחפשים כי מישהו התלונן שמכרנו חלב 2 ליטר יותר מהמחיר, אבל לא אמר להם שהחלב היה של שטראוס מועשר שלא בפיקוח. רצו לתת קנס 3,500 שקל ואני מוכן לעמוד לדין כי אני והאמת שלי – לא הפקעתי בזדון שום מוצר”.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*