כינוס חירום של מסעדנים לאחר החלטת בג”ץ בנוגע לעובדים הזרים: רעידת אדמה בענף

בכירי ענף המסעדנות הגיעו לכינוס החירום השבוע בעקבות החלטת בג"ץ על השתת היטל עובדים זרים רטרואקטיבית

כנס המסעדנים השבוע, צילום: יח"צ
כנס המסעדנים השבוע צילום: יח"צ

בכינוס החירום שנערך ביום ב’ השבוע במשרדי פירמת עוה”ד דורון-טיקוצקי-קנטור-גוטמן ועמית גרוס אמרו המסעדנים, כי החלטת בג”ץ בנוגע לעובדים הזרים “עלולה להביא לקריסת ענף המסעדנות בישראל”. בכירי ענף המסעדנות הגיעו  לכינוס החירום שנמשך גם בימים שלישי ורביעי במגדלי ב.ס.ר בבני ברק, בעקבות החלטת בג”ץ על השתת היטל עובדים זרים רטרואקטיבית. עורכי הדין עמית גרוס וירון טיקוצקי אמרו בעקבות ההחלטה: “נפנה לרשות המסים על מנת לבחון כל מקרה לגופו”.

כנס המסעדנים השבוע צילום: יח"צ
כנס המסעדנים השבוע
צילום: יח”צ

למפגש הראשון מסוגו הגיעו בעלי מסעדות ושפים מובילים לרבות נציגי קבוצת לנדורה, קבוצת חיים כהן, קבוצת שרון כהן (שילה), השף דניאל זך ועוד; הכינוס נערך בהמשך לפסק הדין שניתן לפני ימים אחדים בבית המשפט העליון בעניין היטל עובדים זרים. בכירי הענף הביעו דאגה עמוקה מהשלכותיו של פסק הדין על יכולתן של מסעדות רבות להמשיך ולהתקיים, מה עוד שמדובר בהחלטה שתושת עליהם רטרואקטיבית. “רעידת אדמה בענף”, אמרו מסעדנים מודאגים שהגיעו לכינוס, “אף אחד לא שם כסף בצד כדי לשלם רטרואקטיבית את המס הזה”.

עוה”ד עמית גרוס וירון טיקוצקי נפגשו עם המסעדנים והסבירו להם מהן האפשרויות העומדות בפניהם: “בימים שחלפו מאז ניתן פסק הדין אנו מוצפים בפניות של בעלי מסעדות וחברות כוח אדם העומדים במצב של חוסר ודאות מוחלט לגבי עתידן. אנו מתכוונים לנסות ולפנות בעניין זה לרשות המסים, בניסיון להגיע להבנה על גיבוש נוהל מסודר, אשר במסגרתו ייבחן כל מקרה לגופו ותינתן אפשרות להגיע להסדרים אשר יאפשרו לעסקים להמשיך ולהתקיים”.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*