יקב ברבדו: משפחה, חקלאות ויין כבר 140 שנה

יקב ברבדו מציע לפסח את Landmark 2B - ספינת הדגל של היקב המיוצר בשיטה ייחודית הנקראת ריפאסו ואת הברבדו שרדונה 2019. יקב נטע מציע את נטע לבן 2019 - ממסך של הזנים שרדונה וסוביניון בלאן

כרמי יקב ברבדו צילום: אתר היקב
כרמי יקב ברבדו צילום: אתר היקב

יקב ברבדו הוא יקב משפחתי השוכן בלב כרמיו בהם מיישמים חקלאות יין כ-140 שנה. אהבה ליין, אם כן, זו המורשת של היקב כבר חמישה דורות. הכרמים והיקב שוכנים על המדרונות המערביים של הרי יהודה המאופיינים בזרימת אויר ייחודית, מצד אחד הלחות וריסון הטמפרטורה מהים התיכון ומן העבר השני – מעבר האוויר הקר ממדרונות הרי יהודה לשפלה.

ברבדו Landmark 2B 2015. צילום: אורי גרון

הכרמים מאופיינים באדמת גיר כבדה ועשירה, שמניבה ענבי יין אלפי שנים. ליקב ידע וניסיון והוא משלב חקלאות שורשית ועמוקה יחד עם מדע מתקדם ומקורי.

Landmark 2B 2015

Landmark 2B הוא ספינת הדגל של יינות ברבדו, המיוצר מהענבים המובחרים ביותר ביקב, בשיטה ייחודית הנקראת ריפאסו. יין מסתורי, עוצמתי ומלא טעם, מרקמו חלק והרמוני.

הרכב זני: בלנד (ממסך), המורכב מענבי קברנה סוביניון וענבי מרלו שמקורם  בכרם בעל רמת איכות גבוהה ומובחנת.

אלכוהול:   14%

מקור הענבים: כרם נחל שחם סמוך לכרמי יוסף

שנת נטיעה: 2009.

אפיון היין: הענבים נבצרו לאחר שהגיעו לבשלות. לתירוש התוסס הוספו זגים של ענבי מרלו שהופרדו לאחר הסחיטה מתירוש יין הרוזה של היקב. הוספת הקליפות תרמה להעשרת הארומה ומאפייני היין. תהליך ייצור זה קיבל את השראתו מיינות הריפאסו המפורסמים באיטליה.

יישון והשבחה: היין התבגר והשתבח בחביות אלון חדשות (75% צרפתיות, 25% אמריקאיות) במשך 24 חודשים.

יין בעל גוף מלא, מאוזן. נגיעות של פירות יער שחורים ועשבי תיבול. סיומת ארוכה ואלגנטית.

מחיר: 179 שקל

שרדונה 2019

יקב ברבדו

ברבדו שרדונה 2019. צילום: אורן גרון

על היין: ברבדו שרדונה הוא יין בנוי היטב ועשיר המבטא מצד אחד את הבשלות האופטימלית של הפרי ומצד שני את המינרליות הסלעית המגיעה מן הכרם.

הרכב זני: 100% ענבי שרדונה.

אלכוהול: 12.5%

מקור הענבים: כרם לבן  סמוך לכרמי יוסף

שנת נטיעה 2002.   כרם בוגר בעל איכות יוצאת דופן.

אפיון היין:  בציר ידני. מיץ הענבים צונן במהירות בטמפרטורה נמוכה ותסס כחודש תסיסה איטית וקרה במיכל נירוסטה. לאחר מכן, שני שליש מהיין תסס בחביות אלון על משקעי השמרים במשך שלשה חדשים ובסיום אוחד עם היין שבמיכל.

יין עמוק ומלא רבדים בעל משרעת טעמים מגוונת, רעננות מן היין שבמיכל, חמאתיות מהיין שיושן בחביות ומינרליות סלעית גירית מן הכרם.

יישון והשבחה: היין יחד עם משקעי השמרים, התבגר והשתבח בחביות אלון מעץ צרפתי במשך 3 חודשים

מחיר: 89 שקלים

כשר

יקב נטע

יקב נטע נולד מתוך רצון של דור ההמשך שגדל וצמח ביקב ברבדו וצבר ניסיון עשיר בגידול גפנים ובייצור יין, ליצור יין צעיר, קליל וחופשי ממוסכמות, תוך שהם נשענים על הידע המקצועי והאהבה שספגו עוד בילדותם. זהו יקב בעל חזון לפרוץ גבולות, המייצר יינות מלאי אופי, קלים ונעימים לשתייה.

היקב מושתת על שלושה יסודות מרכזיים: חקלאות, אנשים ותפיסה ייננית חדשה.

חקלאות – אנשי היקב גדלו למשפחה ודורות של ייננים, כורמים ומגדלים. יינות יקב נטע מייצגים בלנדים איכותיים המייצרים סינרגיה עמוקה בן הזנים השונים. הרכבי הזנים נבחנים ביחס לטעם ולתוצרת הפרי כפי שהאדמה מניבה באותו בציר. לשם כך אנשי היקב מאתרים חלקות מובחרות של זני ענבים המטופחים על ידי הכורמים הטובים ביותר.

נטע לבן 2019. צילום: אורן גרון

האנשים – דור ההמשך של אנשי יקב ברבדו. איגי ויעל אלוני בשיתוף פעולה עם היינן זורי ארקין מייצרים בלנדים על פי תפיסת עולמם אשר מתורגמים ליינות בעלי אופי המתאימים לשתייה יום-יומית. שלושתם מביאים לידי ביטוי את השילוב של ידע, ניסיון, השכלה וחקלאות.

פילוסופיית הייצור – התפיסה שהובילה להקמת יקב נטע היא סיטואציית הצריכה המשתנה והדינאמית, המבקשת לפגוש ולשתות יין ברגעי היום יום. נטע הוא יקב ישראלי עכשווי, חדשני ויצירתי שייצר יינות איכות קלים, נגישים, ונעימים לשתייה, תוך התבוננות מעמיקה והקשבה לשינויים ולדינאמיקה בעולם היין החקלאי ולצרכני היין.

נטע לבן 2019

הרכב זנים:

היין הוא ממסך של הזנים שרדונה וסוביניון בלאן, תוך שמירה על רעננות פרחונית ותחושת פרי טרי, מלא חיים.

שרדונה 65% , סוביניון בלאן 35%

אלכוהול  –  12%

PH –   3.5

סוכר שארי –  3.1 גר/ליטר

על הבציר:

שנת 2019 הייתה טובה לגפני הענבים הלבנים, ההבשלה הייתה אחידה ומהירה , כך שהשרדונה נבצר בסוף חודש יולי  ב 21.5  בריקס, ואילו הסוביניון בלאן נבצר בתחילת  אוגוסט ב-21.5 בריקס גם כן.

ויניפיקציה ויישון:

שני הזנים הותססו בנפרד בטמפרטורה קרה  9-10 מעלות צלסיוס, שמטרתה תסיסה מאוד איטית ומבוקרת , שמירת ארומות הפרי ורעננות.

מאפייני היין:

יין בעל גוף קל ואלגנטי, פריך ורענן, האצילות האופייניות של השרדונה משתלבת היטב עם הרעננות הפרחונית של הסוביניון בלאן ליצירת יין מעודן, דק אך מלא נוכחות.

מחיר: 69 שקל

 

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*