יקב בנימינה: מיתוג חדש, סדרת יינות חדשה

לרגל שנת 70 למדינת ישראל, לקראת חג הפסח ולציון 95 שנה למושבה בנימינה משיק היקב שתי סדרות במיתוג חדש - הסדרה החדשה, המושבה, וסדרת TEVA

המושבה - סדרת היינות החדשה של יקב בנימינה

לקראת חג הפסח ישיק יקב בנימינה שתי סדרות במיתוג חדש, ישראלי המשדר אורך רוח, שורשיות ואיכות. הסדרה החדשה – המושבה, וסדרת TEVA המוכרת במיתוג החדש עם יינות חדשים. על המיתוג החדש חתומים מערך השיווק של היקב וסטודיו יותם בצלאל. על היינות חתומים יינני היקב: יפתח פרץ ויונתן שוטס. לרגל שנת ה-70 למדינת ישראל ולציון 95 שנה למושבה בנימינה יצר היקב את סדרת יינות המושבה. “הסדרה נוצרה מתוך כבוד ואהבה למקום ומתוך אמונה שכל יין נושא בתוכו את טעם רגבי האדמה בה גדלה הגפן, את מגע יד האיכר המלטפת מביאה סדרת יינות המושבה את הטעמים והריחות של המושבה. את הגעגוע לפשטות, את ההרמוניה שבין האדם לטבע, בין אדם לחברו”, אומרים ביקב. “לבסוף, כשאנו פותחים בקבוק מסדרת יינות המושבה של יקב בנימינה, אנו יכולים, ולו לרגע, לחוות את המושבה הנעטפת כרמים אל מול כתף הכרמל”.

לרגל שנת 70 למדינת ישראל, לקראת חג הפסח ולציון 95 שנה למושבה בנימינה

סדרת המושבה היא סדרה זנית שמתחילה בטיפוח קפדני של כרמי היקב, ממשיכה בתהליך של תסיסת הענבים במכלי היקב והתבגרותו במרתפי היין ומשם לבקבוק עדין.

בסדרת המושבה ניתן למצוא את היינות הבאים:

המושבה גוורצטרמינר 2017

המושבה גראנש 2017

המושבה מרלו 2017

המושבה קברנה סובניון 2017

המושבה שיראז 2017

המושבה שרדונה 2017

מחיר: 29 שקל,

מחיר במבצעי פסח: 25 שקל.

סדרת טבע של יקב בנימינה במיתוג חדש. צילומים: יח"צ
סדרת טבע של יקב בנימינה במיתוג חדש. צילומים: יח”צ

סדרת טבע – יקב בנימינה

סדרת TEVA – יין זני המבטא את אופיו של הענב באופן קל, זמין ונעים. TEVA נועדה להנאות הקטנות והיומיומיות של החיים – בכל הזדמנות פשוט לפתוח בקבוק ולשתות כוסית.

בסדרת טבע במיתוג החדש ניתן למצוא את היינות הבאים:

טבע אמרלד ריזלינג 2017

טבע מוסקט 2017

טבע מרלו 2017

טבע קברנה סובניון 2017

טבע שיראז 2017

מחיר: 25 שקל,

מחיר במבצעי פסח: 19.90 שקל.

פירוט היינות

טבע אמרלד ריזלינג 2017

אזור גידול: כפר תבור

תהליך ייצור: ענבי האמרלד ריזלינג נבצרו בבציר לילי בכרמינו הממוקמים בכפר תבור. עם שחר הגיעו הענבים ליקב, נסחטו, והמיץ החופשי (Free Run) הועבר לשיקוע של 24 שעות לפני שהועבר למיכל התסיסה. התסיסה האלכוהולית נמשכה כשבוע ימים בטמפרטורה ממוצעת של 16 מעלות לשימור מרבי של מרכיבי הארומה. לקראת סיום התסיסה, הונמכה הטמפרטורה משמעותית כדי לעצור את פעולת השמרים ולשמר מעט מן הסוכר הטבעי שבמיץ הענבים לכדי יצירת יין חצי יבש.

רשמי טעימה: טבע אמרלד ריזלינג 2017 הוא יין ארומאטי מאד, ולו ריחות של פרחים לבנים ופרי טרופי. בפה מורגשת מתיקות נעימה ומאוזנת היטב על ידי חמיצות מרעננת. מומלץ להגיש את היין קר בטמפרטורה של כ-8-10 מעלות לצד מנות דגים או עוף פיקנטיות ומתובלות, יתאימו במיוחד כאלה מן המטבח האסייתי. טבע אמרלד ריזלינג 2017 הוא יין שנועד לשתייה בצעירותו ואינו נועד ליישון ארוך טווח. יש לאחסן את היין בשכיבה במקום קריר ומוצל.

אחוז אלכוהול 12%.

טבע מוסקט 2017

אזור גידול: רמת סירין.

תהליך ייצור: ענבי המוסקט  נבצרו בבציר לילי בכרמינו הממוקמים ברמת סירין. עם שחר הגיעו הענבים ליקב, נסחטו, והמיץ החופשי (Free Run) הועבר לשיקוע של 24 שעות לפני שהועבר למיכל התסיסה. התסיסה האלכוהולית נמשכה כשבוע ימים בטמפרטורה ממוצעת של 16 מעלות לשימור מרבי של מרכיבי הארומה. לקראת סיום התסיסה, הונמכה הטמפרטורה משמעותית כדי לעצור את פעולת השמרים ולשמר מעט מן הסוכר הטבעי שבמיץ הענבים לכדי יצירת יין חצי יבש.

רשמי טעימה: ליין ארומה פרחונית ועשירה האופיינית לזן וכן מתיקות נעימה ומאוזנת. מומלץ להגיש את היין צונן בטמפרטורה של כ-10 מעלות , לצד פירות קיץ טריים.

אחוז אלכוהול 12.5%.

טבע מרלו 2017 

אזור גידול: הרי גלבוע, חבל לכיש.

תהליך ייצור: ענבי המרלו נבצרו בכרמינו  תחילת חודש  ספטמבר  2017 כאשר הגיעו לרמת בשלות אופטימאלית. הענבים נבצרו בשעות הלילה הקרירות והובלו היישר אל היקב שם נקלטו בבור קבלת הענבים, עברו דרך מפריד-ממעך להפרדת השדרות והעלים מן הענבים, ומשם אל מיכל התסיסה בה בילו כשבוע לערך. בסיום התסיסה האלכוהולית היין עבר שפייה למיכל להמשך  התסיסה המלולקטית ולאחר מכן  לתהליך התבגרות  קצר במגע עם עץ אלון צרפתי. תהליך הייצור של טבע מרלו מוכוון כולו לשימור טעמי פרי ראשוני שמקורו בענבים, דבר ההופך את היין הסופי לנגיש ונעים לשתייה.

רשמי טעימה: טבע מרלו 2017 מתאפיין בניחוחות של פרי בשל, עשבי תיבול וכן טעם עשיר ומאוזן. מומלץ להגיש את היין בטמפרטורה של כ-16°C לצד מנות עוף צלוי או דגים כדוגמת טונה, פסטה ברוטב בולונז או גבינות קשות. זהו יין שנועד לשתייה בצעירותו ובתנאי אחסון נאותים ימשיך להשתבח תקופה קצרה בלבד של כשנתיים-שלוש.

אחוז אלכוהול: 13.5%.

טבע קברנה סוביניון 2017

אזור גידול: גליל עליון, הרי  גלבוע

תהליך ייצור: ענבי הקברנה סיביניון  נבצרו בכרמינו אשר בגליל ובגלבוע ,באמצע חודש ספטמבר 2017  כאשר הגיעו לרמת בשלות אופטימאלית. הענבים נבצרו בשעות הלילה הקרירות והובלו היישר אל היקב שם נקלטו בבור קבלת הענבים, עברו דרך מפריד-ממעך להפרדת השדרות והעלים מן הענבים, ומשם אל מיכל התסיסה בה בילו כשבוע לערך. בסיום התסיסה האלכוהולית היין עבר שפייה למיכל להמשך תסיסה מלולקטית ותהליך יישון קצר במגע עם עץ אלון צרפתי. תהליך הייצור של טבע קברנה סוביניון  מוכוון כולו לשימור טעמי פרי ראשוני שמקורו בענבים, דבר ההופך את היין הסופי לנגיש ונעים לשתייה.

רשמי טעימה: היין מתאפיין בניחוחות של פירות יער ותבלינים. מומלץ להגיש את היין בטמפרטורה של כC°16 , לצד בשרים וירקות צלויים בגריל.

אחוז אלכוהול: 13%.

טבע שיראז 2017

 אזור גידול: רמת הגולן, חבל לכיש

תהליך ייצור: ענבי השיראז נבצרו בכרמינו הממוקמים בלכיש באמצע חודש אוגוסט וכמעט חודש מאוחר יותר  ברמת הגולן כאשר הגיעו לרמת בשלות אופטימאלית. הענבים נבצרו בשעות הלילה הקרירות והובלו היישר אל היקב שם נקלטו בבור קבלת הענבים, עברו דרך מפריד-ממעך להפרדת השדרות והעלים מן הענבים, ומשם אל מיכל התסיסה בה בילו כשבוע לערך. בסיום התסיסה האלכוהולית נוקז המיכל על מנת לשמר את היין בעל טעמי הפרי העדין. שאר הענבים הועברו לסחיטה עדינה תחילה – יין זה אוחד עם היין שהתקבל בתהליך הניקוז, ואילו היין שהתקבל מן הסחיטה הגסה יותר הורחק למיכל נפרד. היין עבר תסיסה מלולקטית ותהליך יישון קצר במגע עם עץ אלון צרפתי. תהליך הייצור של טבע שיראז מוכוון כולו לשימור טעמי פרי ראשוני שמקורו בענבים, דבר ההופך את היין הסופי לנגיש ונעים לשתייה.

רשמי טעימה: טבע שיראז הינו יין עשיר ובעל צבע רובי סגלגל יפיפה. היין מפגין ארומות של פירות שחורים עם מעט תבלינים ואופי “מעושן” קלות האופייניים לזן זה. בטעימה היין רך ופירותי והסיומת הארוכה משאירה טעם של עוד. מומלץ להגיש את היין בטמפרטורה של 16-18 מעלות צלזיוס לצד בשרים מתובלים הצלויים על הגריל כמו מנות קבב, נקניקיות חריפות וכן אורז מתובל. היין ישתדך נפלא גם לגבינות חצי קשות. טבע שיראז הוא יין הנועד לשתייה בצעירותו ובתנאי אחסון נאותים הוא ימשיך להשתבח תקופה קצרה בלבד של כשנתיים-שלוש.

אחוז אלכוהול: 13.5%.

בנימינה מושבה גוורצטרמינר 2017

יין לבן חצי יבש

 זן הענבים: 100% גוורצטרמינר

איזור גידול: צפון נגב –כרם שומריה

 תנאי גידול ואקלים: כרם שומריה שממוקם בין יער דבירה ליער יתיר החלקה נטועה על קרקע שרובה לס חרסית וחול המשרע היומי  החום של היום והללילות הקררים נותן לפרי אפשרות להתפתח ולהבשיל בצורה אופטימלית .

תהליך ייצור היין: במהלך קיץ 2017 נבצרו ענבי הגוורצטרמינר בבציר לילי. תקופת ההבשלה הארוכה והאביב הקריר בבציר זה אפשרה התפתחות איטית וצבירת חומרי ארומה עשירים בענבים תוך שמירה על רעננות טובה. עם הגיעם ליקב, עברו הענבים הפרדה משדרות בהמשך נסחטו הענבים ולאחר שיקוע הועבר התירוש הצלול לתסיסה אלכוהולית. התסיסה התרחשה בקצב איטי, בטמפרטורה12  מעלות צלזיוס. לקראת סוף התסיסה טמפרטורת היין הורדה לכ-0 מעלות במטרה לעצור את התסיסה ולשמר חלק מהמתיקות הטבעית המאוזנת היטב על ידי החמיצות הרעננה שמקורה בענבים.

רשמי טעימה: בציר 2017 זכור בעיקר בזכות אביב קריר יחסית וקיץ חם שעזרו להבשלה אחידה ברוב הכרמים, אשר אפשרה צבירת חומרי ארומה רבים תוך שמירה על רמת חומציות טובה עם רמת אלכוהול מאוזנת.

היין מתאפיין בארומה פירחונית של מי ורדים, משולבת עם מאפיינים טרופיים טיפוסיים כמו ליצ’י וכן ניחוחות אשכולית אדומה טרייה. היין בעל מתיקות קלה בלבד מאוזנת היטב עם חמיצות מרעננת, ולכן הוא יין מצוין ללוות מאכלים בסגנון המזרח הרחוק המפגין סיומת ארוכה ועשירה ורעננות בטעמים ברורים ונקיים.

כוהל: 12%.

מושבה גרנאש בלאש 2017

אזור גידול: מבוא חמה רמת הגולן, רמת סירין

תהליך ייצור: חורף 2017 בדרום רמת הגולן ורמת סירין התחיל שכון וירדו מעט גשמים עד אמצע העונה מאמצע העונה ירדו כמויות גשמים רבות והטמפרטורות היו נמוכות מהממוצע. עונת האביב היה ארוך הלבלוב והפריחה מעט מאוחרות לאומת זאת הקיץ היה חם כבר מאמצע חודש מאי מה שהקדים מעט את הבציר של הגרנאש בשובעיים לעומת שנים עברו..(תתקן תעברית ושיתמזג עם תהליך ההכנה)

ענבי הגרנאש נבצרו עבור ייצור יין רוזה זה בבציר מוקדם יחסית על מנת לשמר רמת חמיצות טבעית גבוהה ורמת סוכר מתונה. הענבים שהו במגע עם הקליפות מספר שעות עד למיצוי הצבע הרצוי והועברו מיד לסחיטה על מנת להפריד את הקליפות מן התירוש הורוד עז שהתקבל. המשך התהליך היה זהה לתהליך ייצור של יין לבן הכולל תסיסה במיכל נירוסטה בטמפרטורה נמוכה לשימור ארומות הפרי ויישון קצר במיכל לפני תהליכי ייצוב, הצללה וסינון.

רשמי טעימה: טבע גרנאש בלאש הוא רוזה קליל ופירותי – משקה מושלם לערבי קיץ חמימים. היין מתאפיין בניחוחות של תותים ופריחת הדרים וטעמו מתקתק, פירותי ועדין. מומלץ להגיש את היין צונן בטמפרטורה של כ-10 מעלות כאפריטיף או לצד מנות ראשונות קלות ומרעננות כמו סלט עלים ירוקים עם גבינת עיזים ותותים טריים, סביצ’ה דג ים או סושי. יין זה נועד לשתייה בצעירותו בעודו רענן ופירותי ואינו נועד ליישון ארוך טווח.

אחוז אלכוהול: 11.5%.

מושבה מרלו 2017

שנת בציר: 2017

הרכב זנים: 100% מרלו

אזור גידול: הרי גלבוע,  רמת הגולן

תהליך הייצור: ענבי המרלו נבצרו בכמה מועדים במהלך חודש ספטמבר 2017 כאשר הגיעו לרמת בשלות אופטימאלית ואיזון טעמים. עם הגעת הענבים ליקב הם הועברו אל המפריד-ממעך ומשם אל מיכל נירוסטה לביצוע התסיסה האלכוהולית ולמיצוי מרבי מן הקליפות של חומרי ריח, טעם, צבע וטאנין. היין עבר תסיסה שנייה במיכל – תסיסה מלולקטית, ובסיומה תקופת התיישנות קצרה במגע עם עץ אלון.

רשמי טעימה: מושבה מרלו הוא יין פירותי, עשיר ומאוזן. היין עבר תהליך התיישנות קצר במגע עם עץ אלון במרתפי היקב.

אלכוהול: 14%.

מושבה קברנה סוביניון 2017

שנת בציר: 2017

הרכב זנים:100% קברנה סוביניון

אזור גידול: גליל עליון ובגלבוע

תהליך הייצור: ענבי הקברנה סוביניון נבצרו בכמה מועדים במהלך חודש ספטמבר 2017 כאשר הגיעו לרמת בשלות אופטימאלית ואיזון טעמים. עם הגעת הענבים ליקב הם הועברו אל המפריד-ממעך ומשם אל מיכל נירוסטה לביצוע התסיסה האלכוהולית ולמיצוי מרבי מן הקליפות של חומרי ריח, טעם, צבע וטאנין. היין עבר תסיסה שנייה במיכל – תסיסה מלולקטית, ובסיומה תקופת התיישנות קצרה במגע עם עץ אלון.

רשמי טעימה: מושבה קברנה סוביניון הוא יין פירותי , עשיר ומאוזן. היין עבר תהליך התיישנות קצר במגע עם עץ אלון במכליי היקב. מומלץ להגיש בטמפרטורה של כ16 מעלות.

אלכוהול: 14%.

מושבה  שרדונה 2017

שנת בציר: 2017

הרכב זנים : 100% שרדונה

אזור גידול:  רכס הרי הגלבוע

תהליך הייצור: ענבי השרדונה נבצרו בכרם קיבוץ מירב ובמעלה גלבוע בתחילת חודש אוגוסט 2017 לאחר מכן, כאשר הגיעו  לרמת בשלות אופטימלית ואיזון טוב בהרכב החומצות, הסוכרים והטעמים בענב. החלקה נבצרה בבציר לילי על מנת לשמר סביבה טבעית קרירה עד הגעת הענבים ליקב בשעות הבוקר המוקדמות. הענבים הועברו מיד אל המפריד-ממעך ומשם לסחיטה עדינה לקבלת המיץ החופשי. מיץ הענבים שהתקבל מסחיטה גסה יותר הופרד בשלב זה. המיץ החופשי (Free Run) שהתקבל מן הסחיטה הועבר למיכל שיקוע לשם הצללה, ומשם אל מיכל התסיסה. תסיסת השרדונה נמשכה כשלושה שבועות בטמפרטורה ממוצעת של 15 מעלות .בסיום התסיסה  השרדונה נח על משקעיו במיכלי נירוסטה. בסיום שלב זה נבנה הממסך הסופי, היין עבר תהליכי ייצוב, הצללה וסינון ונשלח למילוי בבקבוקים.

רשמי טעימה: מושבה שרדונה נוצר עם מטרה ברורה לנגד עיניי הייננים: לייצר שרדונה “קליל”, טעים ונגיש. יין איכותי ועשוי היטב שיתאים לשתייה כך בפני עצמו או כשידוך נפלא למגוון מנות. זהו שרדונה בעל גוף קל, ארומות רעננות של פרי הדר וחמיצות מאוזנת.

מושבה  שרדונה 2017 ישתלב היטב עם מגוון רחב מאד של מאכלים החל ממנות ראשונות קלות כמו מאפי גבינה פריכים, סלטים שונים ומאכלי ים; דרך סושי וסשימי, פסטות שונות ברטבים מבוססי חמאה ושמנת ועד דגים מטוגנים/צלויים בגריל בתיבול חמאה ופטרוזיליה, עוף מטוגן או נקניקיות עסיסיות ברוטב חרדל.

אלכוהול : 12%

 

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*