יקבי כרמל מרעננים את לוגו החברה

המהלך הוא חלק מתהליך כינוס מותגים, הרחבת הסדרות ופנייה לקהלים חדשים, שיבוא לידי ביטוי במהלך השנה. הלוגו חדש ישובץ בראש התווית עם הבלטת סמל המרגלים האייקוני בתוך מדליה. נדב ארנס-ארד מנכ"ל היקב: אחרי שנה של מיקוד בליבה של פעילות היקב וצמיחה משמעותית, אנו מחדשים את מותג היקב ומשיקים הצעות ערך חדשות לצרכני היין

היינן חיים וכטנהיים, יוסי אדרי, סמנכ"ל מכירות ושיווק, נדב ארנס-ארד מנכ"ל יקבי כרמל, והיינן הראשי יפתח פרץ הרימו כוסית לרגל השקת הלוגו. צילומים: רפי דלויה
מימין: היינן חיים וכטנהיים, יוסי אדרי סמנכ"ל מכירות ושיווק, נדב ארנס-ארד מנכ"ל יקבי כרמל, והיינן הראשי יפתח פרץ הרימו כוסית לרגל השקת הלוגו. צילומים: רפי דלויה

יקבי כרמל יוצאים בשפה מיתוגית חדשה, במסגרתה חודש לוגו המותג, תוך יצירת סינרגיה בין מותג העל יקבי כרמל וסדרות המותג. המיתוג החדש, אשר לווה במחקרים והותאם להרגלי הצריכה של צרכני קטגוריית היין, מושק לצד שפה תקשורתית אחידה המקשרת את ערכי המותג וחזון היקב: “להיות בכל בית ישראלי ולחזק את הרגשת השמחה, החום המשפחתי, הפתיחות והאופטימיות”.

הלוגו החדש בהשקה. צילום: רפי דלויה
הלוגו החדש בהשקה. צילום: רפי דלויה

הלוגו החדש והשפה המיתוגית החדשה עוצבו על ידי הסטודיו נאו גרופ בבעלות פיליפ בולקיה. הקונספט העיצובי החדש מתמקד בשפה אחידה המוטבעת כלוגו בראש הסדרות השונות. הלוגו משלב עברית אנגלית, תוך הבלטה של סמל המרגלים והצורה האובלית שלו יוצרת מדליה בגווני זהב המוטבעת בחזית הבקבוקים. המטרה ליצור שפה אחידה בין סדרות היין של יקבי כרמל ולאפשר לצרכן הסופי לזהות את יינות היקב ולשקף את ערכי המותג. המיתוג יכלול את כל סדרות היקב ואת הסדרות החדשות שיושקו בשנה הקרובה. המיתוג יחל בשלבים ויושלם עד סוף שנת 2019.

אירוע ההשקה נערך במסעדת קלואליס במלון הילטון תל אביב בניצוחו של השף ומבעלי המסעדה ויקטור גלוגר וכלל ארוחת ערב חגיגית בליווי היינות של היקב.

נדב ארנס-ארד, מנכ”ל יקבי כרמל, אמר היום: “אחרי שנה של מיקוד בליבה של פעילות היקב וצמיחה משמעותית, אנו מחדשים את מותג היקב מבוסס ה’מרגלים’ ומשיקים הצעות ערך חדשות לצרכני היין, שיהוו גם מנוף לצמיחה עבור יקבי כרמל כיקב הגדול והמוביל בישראל”. לדבריו, “יקבי כרמל, כאחת החברות הנטועות בהוויה ובתרבות הישראלית, מסתכלת קדימה ומתאימה עצמה למציאות המשתנה אך לא שוכחת את העבר ומשמרת את יתרונותיה ההיסטוריים. השפה החדשה משמרת את סמל המרגלים ההיסטורי המזוהה עם היקב ובו בזמן נוספת המדליה, הממחישה את האיכות והמומחיות של היקב ומשדרת עוצמה של מוביל שוק”.

יקבי כרמל משיקים לוגו ושפה מיתוגית חדשה. צילום: רפי דלויה
יקבי כרמל משיקים לוגו ושפה מיתוגית חדשה. צילום: רפי דלויה

יוסי אדרי, סמנכ”ל מכירות ושיווק של יקבי כרמל, ציין: “כיקב הגדול והמוביל בישראל אנו מובילים את מחלקת היינות עם נתח שוק כמותי באלפי ליטרים של 27% ואת קטגוריות היינות השולחניים עם  נתח שוק כמותי באלפי ליטרים של 20.1%. השנה אנו מתכוונים להמשיך ולצמוח קדימה באמצעות המהלך המיתוגי המנגיש לצרכן את הבחירה הבטוחה ביקבי כרמל ולצד השקת סדרות חדשות בקטגוריית היינות השולחניים: סדרת אקסלנס וסדרה נוספת שתצא בקרוב ותפנה לדור המילניום”. הוא הוסיף:  “לוגו יקבי כרמל והשפה המיתוגית החדשה כוללים בשלב הראשון את סדרות: סלקטד – סדרת היינות המובילה והנמכרת בישראל, באזז – סדרת היינות המובילה בסגמנט המבעבעים, וינו – סדרת vfm, והשקת סדרת הבלנדים Excellence שיינותיה מורכבים משני זנים מובילים המותאמים לחך הישראלי במחיר שווה ערך לכל כיס.  הסדרות מעוצבות בשפה עדכנית, תוך מתן כבוד למורשת היקב. הסדרות השונות מספקות מענה לחזון, ערכים וייעוד היקב, מעודדות הנאה מיותר רגעי יין בכל שלב בחיים, עם יינות איכותיים שפשוט טעים לשתות.  במהלך 2019 יעלו היינות על המדף והשפה המיתוגית החדשה הכוללת את לוגו המדליה המוזהבת יהפוך לסימן ההיכר של כרמל, והדבר יצור בולטות ונראות אחידה בנקודות המכירה”.

הלוגו החדש על בקבוקי סלקטד של היקב. צילום: רפי דלויה
הלוגו החדש על בקבוקי סלקטד של היקב

ביקב מציינים עוד, כי ענף היין מגלגל כמיליארד שקל בשנה, כ-40 מיליון בקבוקים מיוצרים בכ-300 יקבים בישראל, כאשר 6 יקבים גדולים מהם מרכזים כ-85% מהפעילות. בשנים האחרונות חל גידול בצריכת היין, כ-6 ליטר לנפש לשנה, עובדה הבאה לידי ביטוי גם בגידול במספר יקבי הבוטיק, יותר מ-250 יקבים (יקבים המייצרים פחות מ-100 אלף בקבוקים בשנה).

יקבי כרמל נוסד לפני 137 שנה והם לא החמיצו אף בציר בכל השנים האלה. יקבי כרמל מטפחים כרמים במיטב אזורי היין בישראל, עם 108 משפחות כורמים, ומפעילים ארבעה יקבים: היקב המרכזי בזכרון יעקב, יקב אלון תבור בגליל, יקב קאיומי בגליל העליון ויקב יתיר בתל ערד.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*