חדש: מלח הארץ מופחת נתרן בצנצנת של 600 גרם

מכיל 50% פחות נתרן בהשוואה למלח רגיל. מתאים להמלחת כל מנה ומסייע להפחתת כמות הנתרן בתפריט היומי. את הנתרן מחליף אשלגן, שהוא אחד היסודות היחידים המספקים תחושת מליחות הדומה לזו של הנתרן

מלח הארץ, מופחת נתרן

חברת מלח הארץ, יצרנית של מלח למאכל, מציעה מלח מופחת נתרן שבימים אלה מושק באריזת חיסכון בצנצנת של 600 גרם (ביחס למלחיית 250 גרם הקיימת), במסגרת הרחבת סדרת המלחים הפונקציונליים בצנצנות.

מלח הארץ מופחת נתרן מופק ממלח הים האדום ומכיל 50% פחות נתרן ממלח שולחני רגיל. בעוד שב-100 גרם של מלח שולחני רגיל יש 39 גרם נתרן, הרי שב-100 גרם של מלח הארץ מופחת נתרן יש רק 19 גרם נתרן.

את הנתרן מחליף אשלגן, שהוא אחד היסודות היחידים המספקים תחושת מליחות הדומה לזו של הנתרן, אך ללא החסרונות הבריאותיים. התוצאה היא מלח המתאים לכל שימוש, בעל טעם דומה מאד למלח רגיל, עבור מי שרוצה לשמור על אורח חיים בריא מבלי לפגוע בהנאה מאוכל.

בשנים האחרונות הולכת וגוברת מודעות הציבור לצריכה נכונה ומאוזנת של מלח, על מנת להפחית את הסיכון למחלות לחץ דם גבוה ומחלות לב. אחד האתגרים המשמעותיים בשינוי הרגלי תזונה ואימוץ הרגלים בריאים יותר הוא הרצון להמשיך וליהנות מהאוכל והטעמים אליהם אנו רגילים. עליזה רביצקי, מדענית ראשית בחברת מלח הארץ, מסבירה: “האשלגן הינו מינרל חיוני לגוף והוא אחד המינרלים הבודדים היכולים לתת מליחות בדומה למלח”. רביצקי מציינת, כי “לאחרונה פרסמו ארגוני הבריאות בעולם שלאשלגן השפעה ממתנת על השפעות המיוחסות לנתרן בכל הנוגע  לבעיות לחץ דם גבוה ומחלות לב”.

המוצר כשר בהשגחת הבד”ץ ירושלים של העדה החרדית. המוצר קיים גם במלחייה המכילה 250 גרם.

בשנים האחרונות הציבור הישראלי נחשף לשורה של מוצרי מלח שונים, המראים כי מלח הוא אמנם יסוד חיוני בכל ארוחה ולכל אדם, אבל כבר מזמן לא מדובר רק במלח הבסיסי. מלח הארץ מציעה מגוון מלחים למגוון שימושים לבחירת הצרכן. סדרת המלחים בצנצנות של “מלח הארץ” כוללת: מלח ים דק, מלח ים גס, מלח הימלאיה, מלח מועשר ביוד, מלח אטלנטי וכעת כאמור גם מלח מופחת נתרן.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*