חברות ההסעדה: מחסור חמור בעובדים – שפים, מלצרים, נהגים וגם עובדי ניקיון

רן כצמן מנכ"ל עידית, אודי בן שימול מנכ"ל Sodexo, ומשה נזרי מנכ"ל שולץ: תשלומי החל"ת שהממשלה משלמת מובילים לכך שישראלים מעדיפים לא לעבוד. בענף חסרים עתה כ-800 עד 900 עובדים

צילום: ויקימדיה
צילום: ויקימדיה

בדיקה שערכה חטיבת חברות הקייטרינג המוסדי באיגוד לשכות המסחר קובעת כי יש כיום מחסור מידי של כ-800 עד 900 עובדים בענף, לאחר פתיחה של חדרי האוכל במקומות העבודה וחזרתם של עובדים רבים שעבדו מהבית למקומות העבודה. המחסור החמור בעובדים בענף ההסעדה המוסדי הינו במקצועות: שפים, מלצרים, נהגים ועובדי ניקיון. ענף ההסעדה המוסדי מעסיק כ-15 אלף עובדים. מחזור הפעילות של הענף הוא כ-3 מיליארד שקל לשנה; המחסור בעובדים מקשה מאוד על חברות ההסעדה לחזור למתכונת שלפני משבר הקורונה ולעמוד בהתחייבויות כלפי הלקוחות.

רן כצמן מנכ”ל עידית, אודי בן שימול מנכ”ל Sodexo, ומשה נזרי מנכ”ל שולץ אומרים למעשה כי תשלומי החל”ת שהממשלה משלמת מובילים לכך שישראלים מעדיפים לקבל את דמי החל”ת ולא לצאת לעבודה.

גם גורמים בחטיבת חברות הקייטרינג המוסדי אומרים: “תשלום דמי החל”ת למובטלים הביאה לתופעה חדשה שעובדים מבקשים לקבל שכר בשחור כדי לא לפגוע בהמשך הקבלה של תשלומי החל”ת”.

רן כצמן, מנכ”ל עידית, מקבוצת רשת מלונות דן: “אנו עושים כל מאמץ להחזיר עובדים מחל”ת לעבודה בחברה, עם אופק של קידום והתפתחות במקום העבודה ותנאי העסקה משופרים ומענקים. קיים קושי גדול בגיוס עובדים אשר מעדיפים לא לעבוד ולקבל תשלום מהמדינה”.

אודי בן שימול, מנכ”ל Sodexo: “אין ספק, שמצב הנוכחי מאתגר. מחד, לקוחותינו חוזרים לעבוד מהמשרדים, הפעילות העסקית במשק חודשה ומציגה צמיחה וגידול. מאידך, החלטות הממשלה שהתקבלו לפני מספר חודשים אינן מתעדכנות ואינן עומדות בקצב השינויים בשוק. שילוב שתי המגמות הללו יוצר אנומליה של אחוז אבטלה דו ספרתי תוך שקיים צורך אדיר בעובדים במקצועות השונים”.

משה נזרי, מנכ”ל שולץ: “אנו רואים בעובדי החברה את אחד המשאבים החשובים ביותר לקיומה. בשל כך, השקענו ועודנו משקיעים בלימוד, פיתוח והכשרת עובדים לתפקידים מגוונים. משבר הקורונה גבה מחיר כבד בשל הצורך להוציא עובדים רבים לחל”ת, וכעת, עם חזרה מדורגת של לקוחותינו לפעילות, אחוז גבוה מהעובדים אינו מגלה רצון לשוב לעבודה בשל מתווה תשלום דמי החל”ת על ידי המדינה”.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*