הסקוטית קיבלה את הזיכיון הבלעדי לשיווק היינות של יקב מדבר

עדי כהן, מנכ"ל קבוצת טיב טעם: המהלך מאפשר לחברה הסקוטית להציע מגוון רחב של מותגי יינות איכותיים ישראליים לצד מותגים של יינות בינלאומיים

יינות יקב מדבר. צילום: אייל קרן
יינות יקב מדבר. צילום: אייל קרן

הסקוטית מבית ישרקו, מקבוצת טיב טעם, קיבלה את הזיכיון הבלעדי לשיווק יינות מדבר. יקב מדבר הוא יקב כשר הממוקם ברובע האמנים שבערד. היקב הוקם בשנת 2012 והוא בבעלות איציק וולף ומשפחתו ומייצר יין מענבים הגדלים בנגב.

עדי כהן, מנכ”ל ישרקו: “המהלך מהווה חלק מאסטרטגיית ישרקו, שעיקרה חיזוק קטגוריית יינות הבוטיק בחברה הסקוטית. כמו כן, המהלך מאפשר לחברת ישרקו להציע מגוון רחב של מותגי יינות איכותיים ישראליים כשרים, לצד מותגים של יינות בינלאומיים”. לדבריו: אנו נשווק מגוון של כ-14 יינות אדומים ולבנים  תוצרת יקב מדבר.

עדי כהן מנכ"ל ישרקו. צילום: אלעד גוטמן
עדי כהן, מנכ”ל ישרקו. צילום: אלעד גוטמן

יינות הליבה של היקב עשויים מענבים וכרמים ייחודיים, הגדלים ברמת הנגב הגבוהה, סמוך למצפה רמון, 800 מטר מעל לפני הים. השמש, היובש המדברי הקיצוני, לצד הבדלי הטמפרטורה בין היום והלילה, מיטיבים עם הגפנים ועם הענבים, ובאים לידי ביטוי היטב ביין המיוחד והטעים.

בדף הפייסבוק של חובבי היין סנהדרינק כתב דניאל מור:  “יקב מדבר הוא לחלוטין אחת מפינות החמד היותר מסקרנות בתעשיית היין הישראלית בת זמננו. פרט למעורבות של ייננים מוערכים כמו דורון רב הון (ספרה) ואסף פז (ויתקין) בתהליך היצור של יינותיו, ניכרת לאחרונה מגמת התמסדות בשוק המקומי וכן השקעה רבה בהבנת הטרואר הצחיח הזה”. היקב מייצר ומשווק  יותר מ-60 אלף בקבוקים בשנה של מגוון יינות. בשנים האחרונות שווקו מוצרי יקב מדבר על ידי היקב עצמו.

הייננים של היקב: שחר לנדמן ודיאגו צ’ורלטי מפנזנו, שבקיאנטי בטוסקנה, בשיתוף פעולה עם הכורמים, שמופקדים על עשיית היין. טעמם, מומחיותם וניסיונם בשטח באים לידי ביטוי הולם ובלתי מתפשר ביין איכותי וטעים.

הסקוטית, שנרכשה לפני כארבע שנים על ידי”י קבוצת טיב טעם, מיזגה את מלוא פעילות החברה הסקוטית לתוך החברה הבת ישרקו – העוסקת בייבוא, שיווק והפצה של מותגי אלכוהול ויין מהארץ והעולם.

יינות יקב מדבר. צילום: אייל קרן
יינות יקב מדבר. צילום: אייל קרן

 

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*