הסבה מברמנים לחקלאים

צעירים שנפלטו מתחומי הבילוי והפנאי ועקב קושי ומחויבות להתפרנס בימי קורונה עושים הסבה לחקלאות ומאומצים על ידי חקלאי גרנות. צעירים יוצאי צבא וסטודנטים משתלבים בפרויקטים של נטיעת אבוקדו במטעים שבקיבוצים להבות חביבה, רמת הכובש ושדה ורבורג

עושים הסבה לחקלאות - צעירים בלהבות חביבה. צילום: ערן בן יאיר

מתברר שמשבר הקורונה, אשר פגע בעסקים רבים מתחומי האירועים והמסעדות, מביא איתו גם הזדמנויות חדשות, של חיבור לאדמה ולחקלאות הישראלית. ארגון חקלאי גרנות החל בשילוב צעירים יוצאי צבא וסטודנטים, בפרויקטים של נטיעת אבוקדו במטעי גרנות שבקיבוצים להבות חביבה, רמת הכובש ושדה ורבורג.

“במטעים שלנו מועסקים כיום כמה עשרות צעירים שנפלטו מתחומי הבילוי והפנאי ועקב קושי ומחויבות להתפרנס, פנו אלינו בבקשה לעבודה”, אם זה דרך חברות כוח אדם, גופי התנדבות ובאופן פרטי”, מסביר אילון ברנס, מנהל החקלאות בגרנות. “מדובר בחבר’ה צעירים, ערכיים מאוד, יוצאי צבא, שעבדו כמלצרים, ברמנים, מנהלי אירועים וכו’, שמצאו את עצמם מחוסרי עבודה עקב הקורונה”.

ממלצרים לחקלאים. צילום: ערן בן יאיר

חקלאי גרנות, הנמצאים כעת בשיא עונת הנטיעה של אבוקדו, שמחו לשלב את הצעירים החדשים, שפשטו את המדים, הסינרים והעניבות, לא נרתעו מעבודה קשה והחלו בעבודות חפירה, נטיעה ושתילה של עצי אבוקדו. “ההווי חיובי, האווירה נפלאה, ישנו חיבור נהדר בין צעירים ישראלים לעובדים זרים שמשלבים כוחות יחד, כשאליהם מצטרפים לעיתים גם הילדים ובני הנוער מהקיבוץ, שמגיעים לסייע בעבודות הנטיעה, עקב הפסקת הלימודים”, אומר ברנס. לדבריו, לאחר סיום הפרויקט, בכוונת חקלאי גרנות להמשיך עם החברים החדשים לנטיעות בכפר גליקסון ובקיבוצים נוספים של גרנות.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*