היינות לשולחן החג של יקבי בנימינה

היינות: כרם מירב וספיר 2016 מסדרת אבני החושן זוכת הפרסים וכן בנימינה רזרב סוביניון בלאן 2018 ובנימינה רזרב שרדונה 2018

כרם הגלבוע. צילומים: יקבי בנימינה

יקבי בנימינה מציגים את היינות לחג:

  • אבני החושן – ספיר – 2016 (זכה במדליית כסף בתחרות אשכול הזהב 2019). מחיר: 85 שקל.
  • אבני החושן – סינגל ויניארד – כרם מירב 2016 (זכה במדליית זהב בתחרות אשכול הזהב 2019). מחיר: 130 שקל.
  • בנימינה רזרב סוביניון בלאן 2018 (זכה במדליית כסף בתחרות אשכול הזהב 2019). מחיר: 60 שקל.
  • בנימינה רזרב שרדונה 2018  (זכה במדליית כסף בתחרות אשכול הזהב 2019). מחיר: 60 שקל.
אבני חושן כרם מירב 2016

אבני החושן – כרם מירב 2016

אבני החושן הן אבנים יקרות אשר שובצו על אפודו של הכהן הגדול. כך מתארים ביקב את הסדרה: “כפי שנבחרו אבנים אלו בקפידה, בחרנו אנו בענבי יין איכותיים ממיטב כרמינו אשר שובצו לידי יצירה המשקפת את שאיפת היקב ליצור יינות טובים ומרגשים”.

הרכב זני ענבים: 45% פטיט סירה, 35% מרסלן, 20% שיראז.

אזור גידול: שלושת הזנים נטועים בכרם מירב שברכס הרי גלבוע, במפנה צפוני של הר מלכישוע, אזור בו התגלו גתות עתיקות המעידות על הכנת יין בתקופות קדומות. הכרם הייחודי מתנשא לגובה של כ-400 מטרים מעל פני הים, על קרקע טרה רוסה מנוקזת מאוד המאפשרת הבשלה אחידה ומהירה של הפרי. האזור היבש יחסית והרוחות החזקות, בשילוב זמירה קפדנית ואוורור נכון תורמות בקבלת פרי איכותי ויוצא דופן באזור.

תהליך ייצור: כל זן נבצר בנפרד במועד הבציר האופטימלי עבורו בשעות הלילה הקרירות. לאחר הסחיטה תססו הזנים השונים בנפרד במכלים קטנים בטמפרטורות של בין 26-28 מעלות על מנת לשמר את הארומות והטעמים של כל פרי ולמקסם את הפוטנציאל של כל יין. לאחר שפייה ושיקוע קצר עבר כל יין להתבגרות בחביות עץ אלון למשך כשנתיים, בסיום תקופה זו נבנה הממסך הסופי בין הזנים והחביות השונות.

רשמי טעימה: אבני החושן – כרם מירב 2016 הוא יין קטיפתי בעל גוף בינוני-מלא ואופי ים-תיכוני מתובל ומעניין. היין מלווה בארומות עשבוניות של זעתר, אורגנו ולבנדר, לצד פירות יבשים בשלים כגון שזיפים, דומדמניות ותאנים עם טאנינים רכים וטעם סיום ארוך ומענג. היין יתאים במיוחד לצד מנות בשריות ים תיכוניות כמו שפונדרה טלה, או לצד מנות דגים כמו פילה לוקוס, כרישה צלויה ורוטב חמאה.

מיין זה יוצרה כמות מוגבלת של כ-6,000 בקבוקים בלבד.

מדליות: מדליית זהב, אשכול הזהב 2019.

מחיר – 130 שקל.

ספיר – אבני חושן – 2016

אבני החושן ספיר 2016

יין אדום יבש

הרכב זנים: 75% קברנה פרנק, 25% שיראז

אזור גידול: יין ספיר מופק מענבי קברנה פרנק ושיראז שמקורם בכרמים מובחרים בגליל העליון.

תהליך ייצור: הטיפול בענבים, החל משלב הבציר ועד לשלב בניית הממסך (הבלנד), התבצע עבור כל זן בנפרד. לאחר מיון ידני והפרדת השזרות, עברו הענבים השרייה קרה למשך 3 ימים. לאחר מכן, בוצעה התססה אלכוהולית למשך שבועיים, בסיומה הושרה היין על קליפותיו למשך 15 ימים נוספים. לאחר הסחיטה ושיקוע קצר עבר כל זן להתבגרות בחביות עץ אלון צרפתי לתקופה בת למעלה משנה וחצי שבסיומה נבנה הממסך בין הזנים מהחביות השונות. היין עבר לבקבוק לאחר סינון והצללה והמשיך להתבגר עוד כשנה במרתפי היקב.

רשמי טעימה: הכרמים המובחרים שמרכיבים את יין ספיר מייצרים ענבים בשלים, מרוכזים ובעלי חומצה מאוזנת. היין בעל גוון ארגמני-שחור מבריק, ארומות בולטות של פטל בר, דובדבן שחור, מעט טעמים מעושנים ווניל עם רעננות של מנטה. היין בעל גוף מלא, עשיר, מאוזן ומרוכז בעל סיומת ארוכה בטעמי פרי ושוקולד מריר.
היין מוכן לשתייה כבר עתה, אך ימשיך ויתפתח בתנאי אחסון נאותים במשך 5-8 שנים משנת הבציר.

זכה במדליית כסף בתחרות אשכול הזהב לשנת 2019

מחיר: 90 שקל.

בנימינה רזרב סוביניון בלאן 2018

בנימינה רזרב סוביניון בלאן 2018

הרכב זני ענבים: ‪10סוביניון בלאן 0%

אזור גידול: כרם בן זמרה – גליל עליון

אקלים ותנאי גידול:  :מקור יין זה בכרם בן זמרה אשר ממוקם בגליל העליון. החלקה ממוקמת במדרון על צלע הר במבנה של טרסות ומתאפיינת באדמת טרה רוסה וסלע גיר קשה. האקלים באזור קריר, במהלך הקיץ הלילות קרירים והימים חמים והאזור מצטיין בלחות נמוכה. תנאים אלה מאפשרים התפתחות טובה ואיכותית של רכיבי הטעם והריח בענבים לאורך הבשלה ארוכה יחסית.

תנאי הבציר: בציר ידני בשעות הבוקר המוקדמות, במכלים קטנים. בציר 2018 ייזכר כבציר מאתגר מבחינה איכותית שבו הצלחנו למצות את המרב מהכרם בעזרת היערכות נכונה. כבר כעת היינות הלבנים מראים שלד חמיצות מצוין, ארומות חדות ורמת אלכוהול מאוזנת.

תהליך ייצור היין: מיד עם הגעת הענבים ליקב הם נסחטו בעדינות והתירוש הועבר לשיקוע טבעי למשך הלילה. בהמשך הועבר התירוש לתסיסה קרה במיכל נירוסטה, בטמפרטורה של 1 מעלות. תנאים אלו משמרים את הניחוחות העשבוניים והפירותיים האופייניים לזן זה. חלק מהיין לאחר השיקוע הועבר לתסיסה בחביות עץ אלון ואקציה צרפתיות. לאחר התסיסה היין נשאב מהחביות ואוחד עם היין מהמכל ליצירת הבלנד הסופי והמשיך ליצוב סינון ולבקבוק.

רשמי טעימה: היין מתאפיין בארומה נקייה וחדה המשלבת ניחוח אפרסק לבן, פרי הדר ואופי טרופי עם עשבוניות מודגשת, וטעמו אלגנטי ורענן. מתאים למאכלי דגים, לגבינות צאן בשלות וכן לפשטידת ירקות.

טמפרטורת הגשה: מומלץ להגשה צונן, בטמפרטורה של 100-120. יש לאחסן במקום קריר ואפל.

מחיר: 60 שקל.

בנימינה רזרב שרדונה 2018

זן הענבים:  100% שרדונה

בנימינה רזרב שרדונה 2018

אזור גידול: הר הגלבוע

תנאי גידול ואקלים: הכרם ממוקם על מורדות הר מלכישוע, בגובה של כ -440 מטר מעל פני הים ומשקיף על עמק בית שאן בצפון מזרח ובעמק יזרעאל בצפון-מערב. האדמה היא שילוב של סלעי גיר קשים ורכים, אדמת טרה רוסה וקרקעות אדומות. האקלים הים תיכוני של האזור מביא משקעים שנתיים ממוצעים של כ -450 מ”מ. למרות הקרבה לעמק בית שאן הלוהט, הגובה מביא לאזור חורפים קרים ורוחות חזקות שנושבות לצמיתות כל השנה ויוצרות אוויר יבש ולילות קרים. מזג האוויר הזה תורם להתפתחות הענבים ושומר על החומציות. הכרם ממוקם בסמוך לטורבינות רוח המספקות אנרגיה לישובי הסביבה.

תהליך ייצור היין: הענבים נבצרו במהלך הלילה בכדי לייעל את בשלות הענבים ובכדי להבטיח את שמירת ארומות הענבים ואופיים המרענן. כשמגיעים הענבים ליקב, הם מופרדים מיידית מהשדרות ונכבשים ברכות. לאחר הצללה הנוזל תוסס בטמפרטורה נמוכה במיכלי נירוסטה ובחביות עץ אלון צרפתי ואמריקאי. בסוף התסיסה האלכוהולית והמלולקטית היין מהחביות והמיכל מעורבב ליצירת הבלנד הסופי.

רשמי טעימה: השילוב של תסיסה בחביות חדשות ומשומשות, וכן העובדה שרק חלק מהיין עבר תסיסה מאלולקטית, הביאו ליצירת יין בעל מורכבות ועושר של ניחוחות וטעמים, המוכן כבר כעת לשתיה אך ימשיך ויפתח עומק ומורכבות בשנים הקרובות.

היין מצטיין בעושר ארומטי, בטעמים מורכבים וברורים של פרי הדר רענן, תפוחים, מלון בשל ווניל והוא בעל מרקם רב שכבתי ואלגנטי, איזון בין ארומות הפרי לעץ האלון וסיומת ארוכה ומענגת.  מתאים להגשה עם מאכלי בשר קרים, דגי ים בתנור או עם תבשילי בשר עגל.

בציר 2018 הינו בציר איכותי, אשר הניב ענבים בעלי הבשלה מאוזנת. וייצר יינות בעלי אופי מינרלי ומורכבות. פוטנציאל יישון: בתנאי אכסון נאותים היין ימשיך לפתח עומק ומורכבות ב-4-6 השנים הבאות. טמפרטורת הגשה: מומלץ להגיש צונן, בטמפרטורה של 8-12  מעלות. לאחסן במקום קריר ואפל.

מחיר: 60 שקל.

 

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*