בדון ג’וזפה מוכרים יינות אבל אפשר גם לבלות במקום עם בקבוק יין והמעדנים שנבחרו

חנות קונספט שמנסה להגדיר מחדש את חווית קניית היין והבילוי סביבו, נפתחה להרצה ברחוב הארבעה בתל אביב. למבלים במקום יוצע תפריט יינות בכוסות שיכלול כ-20 בקבוקי יין משתנים במחיר של עד 30 שקל לכוס ולא מדובר ביינות קז'ואל

דון ג'וזפה. צילום: גיל אבירם
דון ג'וזפה. צילום: גיל אבירם

דון ג’וזפה היא חנות קונספט שמנסה להגדיר מחדש את חווית קניית היין והבילוי סביבו. החנות נפתחה להרצה ברחוב הארבעה.

החנות – מתחם רחב ידיים הכולל קיר יין מרהיב שנראה כמעט אינסופי, קיר מעדניית דלי שכולל פלטות גבינות, נקניקים ומעדנים ובאמצע בר רחב ידיים. את המבלים ומבקרים יקבלו סומלייה ודיילי המקום, שיסיירו אתכם בין היינות והמעדנים על מנת להעניק חווית ביקור נעימה. אפשר לרכוש יינות ומעדנים ואפשר גם להשאר ולבלות במקום עם בקבוק היין ו/או המעדנים שנבחרו.

חווית הפיאצה

למבלים במקום יוצע תפריט יינות בכוסות שיכלול כ-20 בקבוקי יין משתנים במחיר של עד 30 שקל לכוס. בדון ג’וזפה מציינים שלא מדובר ביינות קז’ואל – “תוכלו ליהנות במחיר הנגיש הזה מיינות כמו מרקוס מוליטור, ריזלינג יבש, פרחוני מרענן וכיפי, כוס אחרת של יקב סגל, קדומים דבוקי. זן מקומי עם שורשים וסיפור של תעשייה בהתפתחות, יין של מרטין קודס, אלבריניו מריאטה, קליל עשיר ומינרלי עם מליחות מגניבה ועוד יינות רבים אחרים”.

לצד תפריט הכוסות יוצע בעתיד הקרוב למבלים בפיאצה גם תפריט כריכים מגוון אשר יכלול כריכים כמו כריך אסאדו, כריך נקניקית קצבים, כריך מקסיקני עם קורנביף, פלוט סרוולד, כריכי גבינות בוטיק ועוד.

דון ג’וזפה. צילום: גיל אבירם

סדנאות וטעימות

בראש הצוות המקצועי של החנות עומד הסומלייה אפי כוץ, המוכר לחובבי היין כמי שהיה הסומלייה הראשי של מלון הלייף הירושלמי ממילא ומסעדותיו, אשר ייצור יחד עם צוות המקצועי שגייס גם אירועי יין לקהל מקצועי ולקהל הרחב של טעימות רוחב, השקות של יינות חדשים, טעימות נושא ומפגשים יין אחרים. לצידו של אפי כוץ תוכלו למצוא את עדי קורולקר אשר אמון על חווית האירוח ובילוי בחנות וב-wine garden בפיאצה הפונה לככר גבעון.

דון ג’וזפה –  מקור השם

מאחורי מיזם היין החדש עומדים המסעדנים והיזמים הותיקים אייל חסיד (טפאו, כחול ועוד), אסף אבוטבול (קבוצת קמפאי, ברים סי או אייל אל ו-bff2pay). השניים חברים ותיקים ובמהלך השנים, באחד מטיולי היין המשותפים שלהם, הגיעו השניים ליצרן יין קטן באזור היין של האי סרדיניה. אי שם במורדות הר האתנה בין כרמים ויקבים פגשו באחר צהריים אחד יצרן קטנטן, דון ג’וזפה, שהכניס אותם לגינה קסומה, מוקפת צמחיה והגיש להם נייר קטן שכלל פירוט של ארבעה סוגי היין אותם הוא מייצר ושני המנות שהכינה היום אשתו ורוניקה – “זה היה אחה”צ קסום, טעים ושמח שאנו זוכרים מאז. במיוחד את העובדה שכוס יין עלתה 1.9 אירו בלבד”. את אותה חוויה משוחררת ונגישה מבקשים השניים לתרגם ולהעניק במקום החדש.

דון ג’וזפה. צילום: גיל אבירם

הדלי

בדלי של דון ג’וזפנה תוכלי לקנות מגוון מעדנים, ממרחים, כבושים אבל בעיקר גבינות ונקניקים. לטובת המבלים בפיאצה ולטובת אלו שמעדיפים מגוון יהיה ניתן ממש בעתיד הקרוב גם לרכוש פלטת גבינות ו/או פלטת שרקוטרי. פלטת גבינה זוגית: גבינת גאודה פסטו, גבינת גאודה עגבניות שמש, מנצגו, גבינת פרובולה איטלקית, ריבת בצל וקרקרים (69  שקל), פלטת שרקוטרי זוגית : נקניקיית ברלין, קבנוס, כתף בקר, קורנביף, סרוולד וסלמי איטלקי בלווי חרדל וקורני שונים (79  שקל).


דון ג’וזפה, רחוב הארבעה 16 ת”א.

טלפון: 051-2288416

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*