בית המשפט החליט למנות נאמן זמני לרשת זול-בו המפעילה ארבעה מרכולים במרכז הארץ

בנוסף ניתן צו המונע פירעון חובות של הרשת וכן מתן צו הקפאת הליכים כנגדה, וצו עיכוב הליכים כנגד בעליה שיעמוד בתוקפו עד למועד הדיון בבקשה. לדברי בעלי הרשת, הם נקלעו לחובות בהיקף כ-14.3 מיליון שקל וכי מדובר ברשת ותיקה עם מוניטין רב המעסיקה תחת ידה כ-40 עובדים

רשת זולבו

בית המשפט המחוזי מרכז-לוד החליט על מינוי נאמן זמני לרשת “זול-בו” המפעילה ארבעה מרכולים במרכז הארץ הפתוחות 24 שעות ביממה בכל ימות השבוע (שני סניפים בראשל”צ, נס ציונה ורחובות) לשם תפיסת ושמירת נכסיה. בנוסף ניתן צו המונע פירעון חובות של הרשת וכן מתן צו הקפאת הליכים כנגדה, וצו עיכוב הליכים כנגד בעליה שיעמוד בתוקפו עד למועד הדיון בבקשה למתן צו לפתיחת הליכים כנגד הרשת שנקבע לעוד כשלושה שבועות. את הרשת מפעילות חברות אביב את דורון חנויות נוחות מראשל”צ ו-אביב את דודי חנויות נוחות מנס ציונה.

בפנייה לבית המשפט לעיכוב הליכים והסדר חוב שנעשתה בראשית חודש מאי נאמר כי בעלי הרשת נאלצו ליטול אשראי חוץ בנקאי שבעטיו נקלעו לקשיים תזרימיים עמוקים יותר ויותר. לכך יש להוסיף את העלייה התלולה בריבית בנק ישראל, שהשפיעה ישירות על הוצאות האשראי שהלכו ונערמו באופן שפגע ביכולות התזרימיות של החברות, ולמעשה הביא אותן לכדי אי יכולת לעמוד בפירעון האשראים בקצב ובתנאים שסוכמו.

לדברי בעלי הרשת, הם נקלעו לחובות בהיקף כ-14.3 מיליון שקל וכי מדובר ברשת ותיקה עם מוניטין רב המעסיקה תחת ידה כ-40 עובדים העלולים למצוא עצמם מחוסרי עבודה במידה שהסניפים ייסגרו והבקשה לעיכוב הליכים לא תאושר. במחצית חודש מאי ניתן צו עיכוב הליכים ומונה מנהל הסדר לצורך סיוע לרשת בגיבוש הסדר חוב עם נושיה.

לפני כשבועיים הודיע מנהל ההסדר לבית המשפט כי לא עלה בידי החברות לזכות ברוב הדרוש לשם גיבוש הסדר חוב. אשר על כן ולנוכח העובדה לפיה צו עיכוב ההליכים עמד לפוג לפני כעשרה ימים, פנו בעלי הרשת לבית המשפט בבקשה לעבור להליך של פירוק ולהורות על הארכת צו הקפאת ההליכים, וכל זאת על מנת לפעול לשיקומה הכלכלי של הרשת.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*