אלי איצקין, מנכ”ל מחלבות שטראוס, נבחר לאיש השיווק של חודש דצמבר

הבחירה של איגוד השיווק הישראלי היא בעקבות האסטרטגיה העסקית שהתווה, "של צמיחה בריאה מתוך אחריות אמיתית לצרכן"

אלי איצקין, מנכ"ל מחלבות שטראוס. צילום: חיים יוסף
אלי איצקין, מנכ"ל מחלבות שטראוס. צילום: חיים יוסף

אלי איצקין, מנכ”ל מחלבות שטראוס, נבחר לאיש השיווק של חודש דצמבר 2018 על ידי איגוד השיווק הישראלי על הובלת אסטרטגיית “צמיחה אחראית”, שהניבה שיאי מכירות לחברה ותרמה לצמיחת הערך העסקי של החברה, מתוך אחריות אמיתית לצרכן.

באיגוד מציינים, כי על רקע משבר בענף יצרניות המזון ובראשן יצרניות החלב, שטראוס ניצבה בפני אתגר כפול: להביא את המחלבה לצמיחה בריאה ולבנות מחדש את אמון הצרכנים, הן מתוך ה-DNA של שטראוס והן מתוך הבנה שאמון הוא תנאי בסיסי לקיימות העסק לאורך זמן. מתוך הבנה זו, התוותה החברה אסטרטגיה עסקית הדוגלת בצמיחה בריאה מתוך אחריות לכלל בעלי העניין ובראשם – הצרכנים.

הצמיחה העסקית הושגה בעיקר באמצעות אסטרטגיית “חדשנות מואצת”  שהוגדרה כמנוע צמיחה – במסגרתה הושקו בשלוש השנים האחרונות כ-100 מוצרים חדשים מדי שנה, במגוון קטגוריות ומותגים, תוך מענה לצרכים ומגמות צרכניות. אסטרטגיית חדשנות זו הובילה  לצמיחת המותג ולשיא במכירות והפכה את שטראוס למחלבה הצומחת ביותר בשוק החלב. בנוסף, נרשמה צמיחה שנתית ממוצעת של 3.3% בקטגוריית המעדנים, והובלת קטגוריית מעדני הפעוטות.

עוד מסבירים באיגוד השיווק, כי הייחודיות באסטרטגיה זו טמונה בכך שכל ההישגים הללו הושגו מתוך אחריות עמוקה כלפי הצרכנים, לקיחת אחריות והשבת האמון הצרכני, תוך הבנה שיש לכך תג מחיר מורכב ומשמעותי בהיקף של כ-35 מיליון שקל בשנה. לקיחת האחריות באה לידי ביטוי במספר צירים, כגון שיפור הפרופיל התזונתי של כלל המוצרים, עם הפחתה של נתרן ושל  2,000 טונות סוכר, פיתוח והרחבת מגוון המוצרים בעלי ערך בריאותי מוסף,  מתן מענה לאוכלוסיות מיוחדות ופיתוח סדרת דל לקטוז ומוצרים ללא גלוטן. כמו כן, תמחור הוגן, שדרוג חומרי הגלם, עבודה מואצת בעולמות התוכן, מעבר לקמפיינים אותנטיים ובגובה העיניים, שקיפות, וכן  שיווק אחראי לילדים ובני נוער.

מנימוקי ועדת השיווק:

“כנגד כל הסיכויים ובניגוד לתפיסה הרווחת שאחריות כלפי הצרכן עולה כסף ואינה מייצרת צמיחה רווחית, אלי איצקין הוכיח שבאמצעות אסטרטגיה וניווט נכון של המהלכים, אפשר הן לעשות טוב לצרכנים והן להיטיב עם חברת שטראוס”.

איצקין מכהן בתפקיד מנכ”ל מחלבות שטראוס כשנתיים וחצי. לאיצקין ותק של יותר מ-22 שנים בשטראוס.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*