תאגיד CIVC המייצג מגדלי יין מחבל שמפיין בצרפת תובע את דולינה גרופ ולטפוד על שימוש שלא כדין בכינוי המקור Champagne

בתביעה מצוין כי CIVC הוסמך על פי חוק להסדיר את השימוש בכינוי המקור Champagne ולפעול נגד הפרות שלו. לדברי התובעים, במהלך 2016 התגלה לתאגיד כי הנתבעים מייבאים ומשווקים בישראל באופן סיטונאי יינות מבעבעים שונים, תוך שימוש ללא רשות בכינוי המקור. לדברי עוה"ד קיריל שפר, מטעם הנתבעים: המדובר בתביעה קנטרנית שהוגשה בחיפזון רב וטרם זמנה. הטענות המועלות בכתב התביעה ביחס למעמדה המשפטי של התובעת (CIVC) וזכויותיה בכינוי "Champagne" אינן ברורות וטעונות הכרעה שיפוטית

חבל שמפניה, צילום: Phillip Capper, ויקימדיה
חבל שמפניה, צילום: Phillip Capper, ויקימדיה

התאגיד הצרפתי CIVC המאגד את כלל מגדלי היין (כ-16 אלף) וכ-300 יצרנים באזור שמפיין Champagne שבצרפת, הגיש תביעה נגד חברת דולינה גרופ מקיסריה ובעליה יעקב שיינקמן ובוריס מלין, וכנגד חברת לטפוד מאשדוד ובעליה שושנה פלדמן.


אתר E-FOOD חסום בחלקו למשתמשים רשומים בלבד.ניתן להרשם לתקופת היכרות מיידית ובחינם

ם, ולשלם ל-CIVC פיצויים סטטוטוריים מצטברים בסכום המקסימלי הקבוע בחוק עוולות מסחריות בגין הפרת זכויותיו. בשלב זה, ולצורכי אגרה, הועמד סכום התביעה על 300 אלף שקל, תוך שמירה על הזכות לתיקון הסכום בהמשך.

תגובת הנתבעות – דולינה גרופ וחברת לטפוד: “לדברי עוה”ד קיריל שפר, המייצג את הנתבעים: המדובר בתביעה קנטרנית אשר הוגשה בחיפזון רב וטרם זמנה. הטענות המועלות בכתב התביעה ביחס למעמדה המשפטי של התובעת (CIVC) וזכויותיה בכינוי “Champagne” אינן ברורות וטעונות הכרעה שיפוטית. יתרה מכך, הטענות ביחס לשיווק המוצרים נשוא התביעה על ידי החברות הנתבעות בעבר, כמו גם חוקיות השימוש, מצויות כעת בבדיקה ובכל אופן, הנתבעות אינן משווקות את המוצרים הללו בהווה ועל כך אין כל מחלוקת. מכאן עולה, שמרבית הסעדים הנתבעים כלל אינם רלוונטיים למצב העובדתי הקיים ומכך אנו למדים שהתביעה אינה אלא כלי הנועד להפעלת לחץ על הנתבעים לשלם לתובעת “פיצוי הולם” (כפי שדרשה התובעת עצמה מן הנתבעים, מספר פעמים, במסגרת חילופי המכתבים בין הצדדים). סממן נוסף לניסיונה של התובעת “להלך אימים” על הנתבעים הוא הניסיון הפסול לקשור בתביעה את בעלי המניות בחברות הנתבעות ולתבוע אותם אישית בגין עילות המיוחסות לחברות בלבד”.

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*