נשיא מדינה, שרת העלייה והקליטה וראש עיריית ירושלים נפגשו עם עולים חדשים מאוקראינה בקיסר פרמייר ירושלים

הנשיא הרצוג: המחר נראה קשה, כי העולם מתהפך לכם, אבל אנחנו מוכיחים שוב שעם ישראל חי... העולם היהודי כולו מתגייס לתמיכה. שי אסיה, מנכ"ל המלון : המלון מארח את העולים ברמה שווה לכל אורחי המלון האחרים כדי לתת להם אירוח ברמה גבוהה ולסייע בקליטתם

ראש עיריית ירושלים משה ליאון, נשיא המדינה יצחק הרצוג, אשת הנשיא מיכל הרצוג ושרת העלייה והקליטה פנינה תמנו שטה. צילום: מורג ביטן 

נשיא מדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל הרצוג, שרת העלייה והקליטה פנינה תמנו שטה, ראש עיריית ירושלים משה ליאון, סגן יו”ר הסוכנות היהודית ירון שביט, ומנהל היחידה לעלייה בסוכנות שי פלבר נפגשו עם קבוצת עולים חדשים מאוקראינה המתאכסנים במלון קיסר פרמייר ירושלים.

הנשיא הרצוג שמע בקשב מספר עולים שסיפרו על חוויית העלייה המטלטלת שלהם לישראל וציין : “המחר נראה קשה, כי העולם מתהפך לכם, אבל אנחנו מוכיחים שוב שעם ישראל חי וכשעם ישראל חי, הוא מתמודד עם כל אתגר ומחבק את האחים והאחיות שלו בכל מקום. העולם היהודי כולו מתגייס לתמיכה. אני, כנשיא מדינת ישראל, ומיכל רעייתי, מחבקים אתכם בזרועות פתוחות. ברוכים הבאים למדינת ישראל”.

שרת העלייה והקליטה, פנינה תמנו שטה הוסיפה: “בשביל להבין את גודל השעה, צריך לפגוש פנים אל פנים את העולות והעולים החדשים שעלו בימים האחרונים. יחד עם נשיא המדינה ורעייתו, וראש עיריית ירושלים פגשנו במלון בירושלים עולים שעלו ממש בימים האחרונים מאזורי הלחימה, עזבו את בתיהם, חלקם הותירו משפחה מאחוריהם והגיעו חסרי כל לישראל. יש לנו הזכות לעמוד לצידם ולקלוט אותם בישראל בשעתם הקשה. כאן זה בית עבורם וכשרת העלייה והקליטה אעשה הכל כדי שתהיה להם קליטה קלה וטובה”.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון אמר: “העיר ירושלים מברכת את המגיעים לירושלים מאוקראינה. אתם מאד רצויים אצלנו ונמשיך לסייע בכל האמצעים שברשותנו לקליטתכם הקלה, המהירה והנעימה. זו שעת משבר קשה באוקראינה, ואנחנו כאן לצידכם, עבור כל אחת ואחד, תוך שיתוף פעולה עם כלל הגורמים המסייעים והמתנדבים. אני מברך אתכם על הגעתם לירושלים, ומתפלל יחד איתכם לסופה של המלחמה הכואבת ולהשכנת שלום”.

מימין: נשיא המדינה יצחק הרצוג ושי אסיה מנכ”ל מלון קיסר פרמייר. צילום: מורג ביטן

מנהל היחידה לעליה וקליטה בסוכנות היהודית, שי פלבר הוסיף: ״העובדה שנשיא המדינה נפגש עם עולים שנמלטו מהמלחמה באוקראינה וכבר נקלטו בישראל על ידי משרד העלייה והקליטה מלמדת על מחויבותם של מדינת ישראל והעם היהודי להצלת יהודים והעלאתם ארצה”.

שי אסיה, מנכ”ל מלון קיסר פרמייר ירושלים, מציין : “המלון מארח את העולים מאוקראינה ברמה שווה לכל אורחי המלון האחרים כדי לתת להם אירוח ברמה גבוהה ולסייע בקליטתם בישראל”.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*