יקבי כרמל מציעים מגוון יינות לבנים לחג השבועות

היינות המוצעים לשולחן החג: SelecteD ריזלינג 2019, Private Collection - שרדונה 2019, כרמל Vineyards - גוורצטרמינר 2018 ♦ רן אסא מנהל השיווק של יקבי כרמל: בשנה האחרונה אנו עדים לעלייה בפופולריות של היינות הלבנים ♦ וגם: איך מתאימים יין לגבינות שנקנה לחג?

היינות המוצעים לשולחן החג: SelecteD ריזלינג 2019, Private צילום: אייל קרן Collection - שרדונה 2019, כרמל Vineyards - גוורצטרמינר 2018

חג השבועות, המביא אתו את החגיגות המסורתיות של תבואת ארץ זבת חלב ודבש ומסמל את תחילת הקיץ, הוא הזדמנות לחגוג את תבואת הארץ גם בתחום היינות עם יינות ישראלים – והפעם עם היינות הלבנים, הקרירים והמובילים של יקבי כרמל: SelecteD ריזלינג 2019, Private Collection שרדונה 2019 וכרמל Vineyards גוורצטרמינר 2018.

רן אסא מנהל השיווק של יקבי כרמל: “אנו שמחים להציע לצרכנים לחגוג את רגעי השמחה המשותפים בחג השבועות, הידוע בכינויו ‘החג הלבן’, עם מגוון יינות לבנים ואיכותיים של יקבי כרמל. בשנה האחרונה אנו עדים לעלייה בפופולריות של היינות הלבנים, עם צמיחה שנתית של כ-8% בהשוואה לשנה הקודמת. סגמנט היינות הלבנים הוא השני בגודלו אחרי היינות האדומים ומהווה כ-21.5% מהצריכה השנתית בשוק המקומי”.

כרמל SelecteD אמרלד ריזלינג קולומברד בציר 2019

אמרלד ריזלינג קולומברד של סדרת סלקטד הינו יין לבן חצי יבש, מרענן, ארומתי ופירותי. יין קל ונגיש שנותן תמורה מצוינת למחיר. ילווה היטב גבינות, דגים וארוחות קלות.

אמרלד ריזלינג משתייך לסדרת היינות המובילה בישראל SelecteD המאופיינת ביינות נגישים, פירותיים ורעננים המותאמים לחך הישראלי המאפשרים לכל אחד ליהנות מכוס יין במגוון הזדמנויות.

מחיר ל-SelecteD  אמרלד ריזלינג הוא – 30 שקל.

כרמל Private Collection שרדונה בציר 2019

שרדונה 2019 מסדרת Private Collection מעניק ביטוי נפלא לזן השרדונה ומציג ארומות פירותיות של אננס ומלון, לצד מעט וניליות. יין קל, עם גוף בינוני, עשיר בטעמים אשר ילווה היטב מנות עוף קלות, דגים וגבינות קשות. השרדונה משתייך לסדרת Private Collection הזוכה בשנים האחרונות לשבחים רבים בזכות איכות היינות הגבוהה והתמורה למחיר שהיא מעניקה. היינות האדומים של סדרת Private Collection בעלי אופי מורכב ומחוספס ונוכחות בולטת, היינות הלבנים בעלי חומציות גבוהה ותומכת, רעננים ומתאימים לאוכל.

מחיר ל-Private Collection שרדונה 2019 – 40 שקל.

כרמל Vineyardss גוורצטרמינר מבציר 2018

Vineyards גוורצטרמינר 2018 הינו יין לבן חצי יבש מאזור גידול של הרי יהודה וגליל עליון וממסך של 100% גוורצטרמינר ובעל 12% אלכוהול. היין בעל גוון זהוב ירקרק, מתאפיין בניחוחות של ליצ’י וורדים. היין בעל גוף בינוני עד מלא וחומציות מאוזנת. היין ילווה היטב מנות כגון: גבינות עזים, קישים וכן מנות מהמטבח האוריינטלי. כדי ליהנות מהיין בצורה מקסימלית רצוי להגישו בטמפרטורה של 8 מעלות. סדרת Vineyards כוללת יינות איכות מתתי אזורים הנבחרים של היקב. הכרמים השייכים לסדרה זו מטופלים במסירות ובקפדנות על מנת להפיק יין מצוין המייצג נאמנה את אופי ואיכות הכרמים ותת האזור.

מחיר של היין כרמל Vineyards גוורצטרמינר 2018 – 80 שקל.

השילוב הקלאסי של יין וגבינות

שילוב יין עם גבינות הוא אחד המנהגים הרווחים ביותר בעולם הקולינריה. כולם יודעים שגבינות הולכות מצוין עם יין, אבל לא כולם יודעים איזה יין להתאים לגבינות השונות. אז מה בוחרים, מה קונים ואיך מתאימים יין לגבינות שנקנה לחג?

גבינות ויין אוהבים לחיות בכפיפה אחת, ובהתאמה נכונה ביניהן הגבינה תוציא את המיטב מהיין ולהיפך. לשילוב נכון של גבינות ויין יש גרסאות רבות. על מנת להפוך את האירוע בחג למוצלח, מומלץ לשלב מספר מיני גבינות עם מספר יינות שונים.

בפלטת בגבינות שלנו רצוי לכלול מספר סוגי גבינות צאן ובקר, גבינות רכות, מלוחות, קשות, מיושנות ומעושנות.

על מנת שהגבינות תהיינה במיטבן חובה להגיש אותן בטמפרטורת החדר. מומלץ להוציא אותן מהמקרר כשעה שעתיים לפני האירוע. גם את היינות יש להגיש בטמפרטורה הנכונה – יין אדום ב- 18-20c, יין לבן ב- 10-12c, יין מבעבע ב- c6-8.

בהתאמה בין היין לגבינות עדיף לבחור טעמים משלימים או ניגודיים, אולם לעולם לא להגיע למצב שבו האחד משתלט על טעמו של השני.

יינות מבעבעים יתאימו כמעט לכל סוגי הגבינות וירעננו את החך, בפרט עם גבינות בעלות חריפות מתונה. יינות לבנים מתאימים באופן כללי לגבינות רכות וגבינות בעלות טעמים דומיננטיים יותר. חמימות האלכוהול מעצימה חריפות של מאכלים מתובלים ולכן עדיף לבחור יינות לא מדי מורכבים ובעלי אלכוהול נמוך.

ככל שהגבינה חריפה יותר, מומלץ לשלבה עם יין מתוק ומלא יותר. בגבינות מסוג זה הפה מעקצץ וחסר יכולת לחוש באלמנטים שונים ביין. יינות פירותיים ויינות קינוח מתאימים למגוון גדול יותר של גבינות.

לגבינות רכות בשלות כמו ברי או קממבר, בעלות מרקם דומיננטי בפה ואחוזי שומן גבוהים, יתאימו יינות לבנים ארומאטיים עם חומציות גבוהה’ כמו PC שרדונה יין לבן יבש, שהופק מענבי שרדונה.

לגבינות כחולות וחריפות מסגנון רוקפור, המתאפיינות ברמה גבוהה של חריפות ומליחות, אחוזי שומן גבוהים ובעלות טעם עשיר ודומיננטי, יתאימו יינות לבנים חצי יבשים עם נוכחות ארומטית ופרחונית, או יינות קינוח. כרמל גוורצטרמינר מסדרת Vineyards ילווה בצורה המושלמת ביותר את הגבינות האלה. יין לבן חצי יבש, שהופק מענבי גוורצטרמינר. היין בעל אחוז אלכוהול יחסית נמוך וחצי יבש, מתאפיין בארומות של ליצ’י וורדים

גבינות צאן, שהן גבינות בעלות חמיצות ומליחות גבוהה משתדכות היטב ליינות לבנים יבשים כמו שרדונה. לגבינות יותר עדינות כמו פטה ומוצרלה או אפילו אמנטל יתאימו יינות לבנים יבשים כמו סלקטד סוביניון בלאן. גבינות קשות ועתירות טעם כמו, אמנטל, פרמז’ן, גאודה וגרוייר ישתדכו היטב עם יינות לבנים בעלי גוף כמו שרדונה מיושן או לבנים מתוקים.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*