יקבי בנימינה משיקים שני יינות חדשים – רוזה וכתום בסדרת רזרב

היינות החדשים: רוזה רזרב גראנש ברברה 2016 ובנימינה רזרב רוסאן כתום 2016

יינות בנימינה החדשים
יינות בנימינה החדשים
רזרב רוסאן כתום 2016
רזרב רוסאן כתום 2016

יקבי בנימינה משיקים בימים אלו שני יינות חדשים של היקב לקראת החגים, רוזה וכתום בסדרת רזרב של היקב – רוזה רזרב גראנש ברברה 2016 ובנימינה רזרב רוסאן כתום 2016. מחיר לבקבוק – 60 שקל.

בנימינה רזרב רוסאן כתום 2016

יין  לבן יבש, 100% רוסאן, כוהל – 12.5%.

 איזור גידול: רכס הרי הגלבוע – הר מלכישוע, קיבוץ מירב.

הכרם נמצא במורדות הר מלכישוע בגובה של  כ-440 מטר מעל לפני הים ומשקיף על עמק בית שאן מצפון מזרח ועמק יזרעאל מצפון מערב. הקרקע היא שילוב של סלעי גיר קשים ורכים, אדמת טרה רוסה ואדמות כהות.

אקלים: האקלים הים תיכוני באזור מביא כמות משקעים ממוצעת של כ-450 מ”מ בשנה. על עף הקרבה לעמק בית שאן  החם, הגובה מביא לאזור חורף קר ורוחות חזקות המנשבות באופן קבוע לאורך כל השנה ויוצרות אוויר יבש ולילות קרים. מזג אויר תורם להתפתחות הפרי ושמירה על החומציות. הכרם נמצא סמוך לטורבינות הרוח המספקות אנרגיה לישובים בסביבה.

תהליך הייצור: יין זה מיוצר בסגנון יינות כתומים, בו האשכולות נסחטים בשלמותם ומועברים לתסיסה עם הקליפות בדומה ליינות אדומים וזאת על מנת למצות את עושר הצבעים, הארומות והטעמים הטבעיים הנמצאים בענב ולהעמיק ולהעשיר את גוף היין.

ענבי הרוסאן נבצרו במהלך חודש אוגוסט ברמת בשלות אופטימלית ואיזון טוב בהרכב החומצות, הסוכרים והטעמים בענב. החלקה נבצרה בבציר לילי על מנת לשמר סביבה טבעית קרירה עד הגעת הענבים ליקב בשעות הבוקר המוקדמות. הענבים הועברו מיד אל המפריד-ממעך ומשם למיכל תסיסה מנירוסטה עם קליפותיהם.

האשכולות השלמים עברו תסיסה ספונטנית (משמרי הבר של הענב) שהחלה לאחר 72 שעות בהן ישב היין במיכל, ונמשכה כ-10 ימים בטמפ’ של 14-16 מעלות. היין עבר ערבוב (רימונטאז’) 2-3 פעמים ביום למשך כל התסיסה, ולאחר מכן ישב על קליפותיו עוד 20 ימים במיכל.
בסיום התקופה נסחט היין מהקליפות וירד להתיישנות בחביות עץ אלון צרפתי ועץ אקציה למשך 5 חודשים.  לאחר תהליכי ייצוב וסינון היין הורכב הבלנד הסופי ובוקבק.

רשמי טעימה: היין מתאפיין בארומות הדריות של קלמנטינות ומשמש, בעל ניחוחות של פרחי יסמין לצד טעמים דבשיים. ליין גוף עשיר ומורכב, בעל טאנינים רכים וחומציות טובה ומאוזנת.

טמפרטורת הגשה: מומלץ להגיש צונן, בטמפרטורה של 8-10 מעלות.

בנימינה רזרב רוזה גרנאש ברברה 2016
בנימינה רזרב רוזה
גרנאש ברברה 2016

בנימינה רזרב רוזה
גרנאש ברברה  
2016

יין רוזה יבש, 70% גרנאש, 30% ברברה. כוהל – 12.5%

 איזור גידול: גליל – רמת סירין.

תנאי גידול ואקלים: חורף 2016 ברמת סירין היה ממוצע יחסית לעונה האביב היה ארוך הלבלוב והפריחה מעט מאוחרות לאומת הקיץ שהיה חם כבר מאמצע חודש מאי, ולכן הקדים מעט את הבציר של הגרנאש והברברה בכשבועיים לעומת שנים עברו.

תהליך ייצור: ענבי הגרנאש והברברה נבצרו עבור ייצור יין רוזה זה בבציר מוקדם יחסית על מנת לשמר רמת חמיצות טבעית גבוהה ורמת סוכר מתונה. הענבים שהו במגע עם הקליפות מספר שעות עד למיצוי הצבע הרצוי, והועברו מיד לסחיטה על מנת להפריד את הקליפות מן התירוש הוורוד עז שהתקבל. לאחר הסחיטה כל זן הועבר לתסיסת ספונטנית בחביות עץ אלון במרתף ולאחריה להתיישנות נוספת למשך חמישה חודשים שבסופם הורכב הבלנד.

רשמי טעימה: ליין גוון אדמדם-ורוד בהיר צלול. באף הוא חד ובעל ארומה נעימה של פריחת הדרים, בטעימה מפגין חמיצות מרעננת של אשכולית אדומה, ומתיקות קלה של תותי בר ופטל אדום. ההתיישנות בחביות תרמה למבנה היין, והשילוב בין ענבי הגראנש והברברה נותן יין מאוזן ובעל נוכחות אך בו זמנית גם חד ומרענן.

טמפרטורת הגשה: מומלץ להגיש צונן, בטמפרטורה של 8-10 מעלות.

 

 

 

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*